Dodana: 14 listopad 2019 14:16

Zmodyfikowana: 14 listopad 2019 14:30

OSP Reduty z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

Nowoczesny, w pełni profesjonalny i przystosowany do dzisiejszych realiów - Ochotnicza Straż Pożarna w Redutach będzie korzystać z całkowicie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Zakup był możliwy dzięki dotacji, która jest częścią rekordowej puli 2 mln zł przeznaczonych w tym roku przez zarząd województwa na wsparcie podlaskich strażaków. W uroczystym przekazaniu nowego wozu uczestniczył Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Przekazanie wozu strażackiego-33.jpg

Tuż przed wypowiedziami zaproszonych gości miało miejsce uroczyste poświęcenie wozu. Następnie Leon Pawluczuk, Wójt Gminy Orla oficjalnie przekazał kluczyki Janowi Karpiukowi, Prezesowi OSP Reduty. - W Redutach mamy dzisiaj swoiste święto. Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Dzięki wsparciu Zarządu Województwa Podlaskiego strażacy będą mogli korzystać z nowoczesnego wozu, który zastąpi starego i wysłużonego żuka.  Życzę, aby ten wóz był wykorzystywany tylko w celach treningowych - podkreślił wójt.

- Realizujemy swoje cele, po raz kolejny zwiększając budżet na dofinansowania w przyszłym roku. Myślę, że uda nam się doposażyć ten wóz, aby jeszcze lepiej służył tutejszej społeczności. Będziemy też wcielać w życie nowe programy, więc mam nadzieję, że współpraca nadal będzie się rozwijać - dodał wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Głos zabrał również Mirosław Bałło, komendant gminnego OSP  oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim,

- Dzisiaj spełniają się marzenia strażaków OSP Reduty. Jako komendant jestem za tym, aby wspierać pojedyncze jednostki. Jest to bardzo istotne dla wszystkich mieszkańców naszego regionu.

OSP Reduty jest  to jedna z 7 jednostek funkcjonujących na terenie gminy Orla. Oficjalnie została powołana w 1959 r., więc w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.

Całkowity koszt zakupu nowego pojazdu wyniósł ponad 82 tysiące zł, natomiast dofinansowanie opiewało na kwotę 60 tysięcy zł.  

bm

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook