Dodana: 28 czerwiec 2019 13:54

Zmodyfikowana: 28 czerwiec 2019 13:54

Na wakacje wraca połączenie kolejowe Hajnówka-Siemianówka

Na czas wakacji POLREGIO wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przygotowało ofertę weekendowych połączeń kolejowych Hajnówka – Siemianówka. Pierwszy pociąg do Siemianówki odjedzie w piątek, 28 czerwca br. o godzinie 20:40, po ponad 15 latach od zawieszenia ruchu pasażerskiego na tej trasie. Natomiast uroczysta inauguracja przwróconego połączenia kolejowego odbędzie się w sobotę (29.06) na stacji w Hajnówce

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg
  • Uruchomienie przewozów weekendowych na trasie Hajnówka - Siemianówka jest możliwe dzięki ich dofinansowaniu przez Zarząd Województwa Podlaskiego kwotą 52 186,12 zł. Planowana praca eksploatacyjna objęta umową wyniesie 2 702,544 pockm.
  • Wznowienie zawieszonych w kwietniu 2004 roku połączeń na trasie Hajnówka – Siemianówka, było inicjatywą Podlaskiego Centrum Kolejowego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przyjazny Transport w Czeremsze.
  • Pociągi zostały zamówione przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Trasa umożliwia dojazd nad jeden z największych wodnych akwenów regionu – Zalew Siemianówka.

 

Pociągi POLREGIO w relacji Hajnówka – Siemianówka będą kursowały od 28 czerwca do 1 września 2019 r. Zaplanowano dwie pary pociągów w soboty i niedziele, a także po jednym kursie w piątki wieczorem do Siemianówki i w soboty rano do Hajnówki.
Dodatkowe pociągi będą kursowały również 15 sierpnia.

Na blisko 26-kilometrowej trasie pociągi będą się zatrzymywać na stacji Narewka. Rozkład jazdy został skonstruowany w taki sposób, aby do Siemianówki można było dojechać z kierunku Czeremchy i Siedlec bez konieczności przesiadania się. Zaplanowano dogodne przesiadki w Siedlcach (z kierunku Warszawy) i Czeremsze (z kierunku Białegostoku i Bielska Podlaskiego).

Oferta wakacyjnych połączeń kierowana jest do turystów z terenu województwa podlaskiego oraz innych części Polski. Nowe połączenia poprawią również mobilność mieszkańców powiatu hajnowskiego w weekendy.

Trasa Hajnówka - Siemianówka, łącznie z Czeremchą, została włączona do promocyjnej oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Dzięki temu przejazd będzie niemal o połowę tańszy niż w taryfie podstawowej. Przypominamy, że są honorowane ustawowe uprawnienia do ulg na przejazd koleją.

Relacja przejazdu            Cena biletu jednorazowego [zł]

                normalny            uczeń (37%)       student (51%)

Hajnówka           Siemianówka    5,00       3,15       2,45

Hajnówka           Narewka             4,00       2,52       1,96

Czeremcha         Siemianówka    9,00       5,67       4,41

Czeremcha         Narewka             8,50       5,35       4,16

Narewka             Siemianówka    2,50       1,57       1,22

Amatorzy turystyki rowerowej, za 7 zł (niezależnie od odległości) mają możliwość przewozu w naszych pojazdach swoich jednośladów, a właściciele psów, mogą bez przeszkód zabrać swojego pupila. Bilet na przewóz psa kosztuje tylko 4,50 zł (również niezależnie od odległości).

facebook