Dodana: 4 sierpień 2019 23:46

Zmodyfikowana: 4 sierpień 2019 23:46

Kolorowe i pomysłowe – konkurs pływadeł na Netcie

Pies z Sonieczkowa na trzecim miejscu, lotniskowiec OPR Niepodległa w Ramach Floty Trump Navy z Józefowa na drugim, ale XXIV Mistrzostwa Pływania na Byle czym w Augustowie wygrali twórcy pływadła o nazwie Raciborska Straż Ogniowa. Jury przyznało 6 nagród i 5 wyróżnień.

Ilustracja do artykułu fot. Joanna Szubzda -Raciborska Straz Ogniowa -Polskie Radio Białystok.jpg

- W konkursie organizowanym przez Polskie Radio Białystok wzięło udział 18 ekip z całej Polski.

-  Pula nagród wynosiła 50 tys. zł.

- Parada pływadeł jak co roku prezentowała się na rzece Netcie w Augustowie.   

- Augustów dzięki tej imprezie jest sławny w całej Polsce, przyciąga co roku rzesze turystów – mówił o mistrzostwach Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. – Choć jest miastem wielu imprez, na które serdecznie wszystkich zapraszam, to ta jest największa – podkreślał gospodarz miasta i wspólnie z Jarosławem Zielińskim, wiceministrem w resorcie administracji i spraw wewnętrznych gratulował laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Pomarańczowy i uśmiechnięty – taki jest pies-pływadło ekipy Sonieczkowo, która zajęła trzecie miejsce w konkursie. - Nasz pies się uśmiecha, bo jest już adoptowany, ma swój dom – mówili dziennikarzom twórcy pływadła w kształcie psa z kością w pysku. Dzieło zostało stworzone przez ekipę ze schroniska dla zwierząt Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym, gm. Augustów. – Namawiamy do tego, by zwierząt nie kupować, a adoptować. W naszym schronisku jest mnóstwo fantastycznych psów do adopcji – zachęcali.

Z kolei laureaci jednej z pięciu przyznanych przez jury nagród – ekipa uczestników terapii zajęciowej z Warszawy prezentowała „Pierwszą bombkę”. Pływadło w kształcie bombki choinkowej skonstruowai ze sklejki, kółek od hula-hop i wielu metrów folii. Konstrukcje ozdobili kolorowymi wiatraczkami i misternymi wykończeniami. Inspiracją była jedna z prac, jaką po raz pierwszy w życiu na zajęciach terapeutycznych wykonała Pani Jadwiga: - To była moja pierwsza w życiu bombka, którą zrobiłam sama – opowiadała na antenie Polskiego Radia Białystok.

Po raz trzeci w augustowskim konkursie wystartował Zdzisław Wojteczek z Raciborza, który skonstruował replikę wozu strażackiego  z początków XX wieku. Tym razem się udało - zdobył główna nagrode.  – To Chevrolet z 1920 r., oryginał stoi w Muzeum Pożarnictwa w Warszawie - opowiadał o swoim dziele a podczas uroczystego wręczania nagród odebrał czek na 5 tys. zł przy dźwiękach strażackiej syreny.

Muzycznymi gwiazdami augustowskiego wieczoru były kobiety: wystąpiła  dziennikarka Polskiego Radia Białystok - Magdalena Pietruczak z zespołem, a następnie Ania Dąbrowska. 

Lista laureatów – na stronie Polskiego Radia Białystok: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/172187

Art

Fot. Joanna Szubzda – Polskie Radio Białystok

 

 

facebook