Dodana: 9 październik 2019 15:02

Zmodyfikowana: 9 październik 2019 15:02

Bank Gospodarstwa Krajowego świętował 95. urodziny

Początki jego działalności sięgają 30 maja 1924 r., kiedy to ukazuje się rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej o fuzji Państwowych Instytucji Kredytowych w Bank Gospodarstwa Krajowego. Podczas wtorkowej (08.10.) gali w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku świętowano jubileusz instytucji.

Ilustracja do artykułu 95. urodziny Banku Gospodarstwa Krajowego (6).jpg

Marszałka województwa Artura Kosickiego reprezentował na uroczystości Paweł Jungerman, Skarbnik Województwa Podlaskiego. Marszałek z okazji jubileuszu wystosował list do Barbary Łaszcz, dyrektora regionalnego Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym podkreślił m.in., że instytucja ta w warunkach dużej konkurencji skutecznie wspiera bowiem plany i projekty wszystkich interesariuszy, ciesząc się ich zaufaniem i przyczyniając się do prosperity gospodarczej całego kraju.

–  Minione 95-lecie działalności Waszej instytucji, to historia wielu śmiałych inicjatyw, wyrażających się kreowaniem odpowiedzialnej, bezpiecznej, a zarazem nowoczesnej bankowości – pisał w liście marszałek.

W gali w Teatrze Dramatycznym wzięło udział szerokie grono zaproszonych gości, w tym m.in. Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej i Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju i jedyna taka instytucja w Polsce. Jego rolą jest aktywne wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju.

oprac. ms

 

facebook