Dodana: 21 październik 2019 12:28

Zmodyfikowana: 21 październik 2019 12:47

Akcja charytatywno-edukacyjna „Tulipany Mocy”

2,5 tysiąca czerwonych tulipanów zasadzono w poniedziałek (21.10) w Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego w Białymstoku, a w niebo pofrunęło 130 czerwonych balonów. Po to, by zwrócić uwagę i uwrażliwić społeczeństwo na to, że wśród nas żyją osoby z dystrofią mięśniową. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Fundację Pro Salute zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Tulipany mocy 17.jpg

Akcja rozpoczęła się 7 września br. konferencją poświęconą dystrofii mięśniowej. Aura nie pozwoliła wówczas na sadzenie tulipanów. Idealna okazała się na to druga połowa października. Wzięły w niej udział dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Fastach.

– Akcja „Tulipany Mocy” ma pokazać, że wśród nas są dzieci z dystrofią mięśniową, chcemy edukować społeczeństwo, że taki problem funkcjonuje – mówiła prof. Elżbieta Krajewska-Kułak, prezes białostockiego Stowarzyszenia Pro Salute. –Z drugiej strony chcemy pokazać, że mają one swój potencjał, wiele talentów.

Czerwone balony to nie przypadek. To właśnie balon w tym kolorze jest symbolem dystrofii mięśniowej.  Organizatorzy akcji wybrali dodatkowo czerwone tulipany, ponieważ to kwiaty wyrażające pozytywne uczucia, symbolizujący sympatię i ciepło emocjonalne, doskonałą miłość.

Stowarzyszenie Pro Salute zachęca do sadzenia czerwonych tulipanów. Wystarczy zasadzić cebulki na trawniku, w ogrodzie, na balkonie, czy w doniczce i wysłać zdjęcie Stowarzyszeniu sygnalizując swój udział w akcji. Może się to wiązać z wpłatą na rzecz Stowarzyszenia, ale nie musi. Bo jak podkreśla prof. Elżbieta Krajewska-Kułak, chodzi o to, by o dystrofii mówić.

Fotoreportaż z akcji - link do strony.

 

ms

 

facebook