Dodana: 6 sierpień 2019 10:12

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2019 10:12

34 startupy wybrane do programu „Hub of Talents 2”

Program, który realizuje Białostocki Park Naukowo-Technologiczny pozwoli 34 spółkom wyłonionym w projekcie Hub of Talents 2 rozwinąć swoją działalność i przekształcić ją w dochodowy biznes. Nabór do programu wciąż trwa! Jeżeli masz innowacyjny pomysł na produkt lub usługę to nie czekaj – możesz zgłosić się nawet dziś!

Plakat zachęcający do udziału w programie: na błękitnym tle biała żarówka z żółtymi promykami rozchodzącymi się wokół klosza. Dane kontaktowe i logo.

Platformy startowe dla nowych pomysłów w Polsce Wschodniej - Hub of Talents 2 - to program wspierający osoby, których pomysł na innowacyjny biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Wsparcie otrzymać może każdy pomysłodawca, który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

W ramach Hub of Talents 2 prowadzony jest ciągły nabór do 8 cykli inkubacji, z  których pierwszy etap został już zakończony. Na pierwszą rundę wpłynęły 64 wnioski, z czego po ocenie ekspertów ponad połowa z sukcesem przystąpiła do procesu inkubacji - 34 przedsiębiorstwa podpisały umowę tzw. inkubacyjną.

 Kim są innowacyjni startupowcy?

 Wśród wybranych 34 spółek:

- 23 reprezentują branże IT/ICT,

- 6 to firmy z sektora metalowo-maszynowego,

-5 działa w zupełnie innych obszarach.

Każdy ze startupów to zupełnie inny, zaskakujący i innowacyjny pomysł na biznes. Pojawiły się koncepcje platformy zwiększającej zadowolenie pracowników, aplikacja mobilna skierowana do gości restauracji, projekt nowoczesnej tkaniny, czy też innowacyjna koncepcja budowy domów.

 Jak wygląda inkubacja?

 Startupy są wspierane zgodnie z indywidualnie zaplanowaną ścieżką rozwoju, opracowaną przez dedykowanego menadżera inkubacji. Uczestnicy programu mogą korzystać z szeregu usług podstawowych (usługi prawne, księgowe, wsparcie marketingowe) oraz specjalistycznych, takich jak ochrona własności, wsparcie w rozwoju produktu, udział w specjalistycznych szkoleniach - od szkoleń z internacjonalizacji, poprzez projektowanie UX i szkolenia wzornicze, po poszukiwanie zewnętrznych źródeł dofinansowania.

 Co możesz zyskać w programie?

Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, możesz starać się aż o milion złotych dofinansowania na rozwój Twojego biznesu w ramach konkursu Rozwój startup-ów w Polsce Wschodniej. Aby stać się częścią programu wystarczy wypełnić wniosek aplikacyjny. Jeżeli zrobisz to do końca listopada br., zaczniesz rozwijać swój startup już za 4 miesiące. Jeżeli potrzebujesz jednak więcej czasu na opracowanie pomysłu, nic straconego. Platforma prowadzi ciągły nabór do aż 8 cyklów inkubacji, a wnioski przyjmowane są do końca 2022 roku.

Partnerzy projektu

 Podczas inkubacji uczestnicy uzyskają wsparcie merytoryczne od partnerów projektu do których należą: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Effective Sp. z o.o, Infini Seed Sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow sp. p,  Gogler Brzeziński, Suszko Sp.j., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne sp. z o.o..

 Masz pytania?

Odwiedź stronę https://bpnt.bialystok.pl/PL/bpn-t/Projekty/hub-of-talents jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Platformie startowej Hub of Talents 2, lub skontaktuj się:

  • mailowo: bpnt@bpnt.bialystok.pl
  • telefonicznie: 85 722 20 51.

mat. org/red.art

 

facebook