Dodana: 9 styczeń 2016 10:27

Zmodyfikowana: 9 styczeń 2016 10:27

Orkiestrowy pociąg Przewozów Regionalnych zawiezie nas do Walił. Zamiast biletu datek na WOŚP

Pociąg odjedzie z Białegostoku o godz. 10.30. Do Walił dotrze o godz. 12.31. Szynobus wykona również dodatkowy kurs z Walił do Sokola i z powrotem.

Ilustracja do artykułu IMG_2633 (1).JPG

Na terenie byłego dworca kolejowego w Waliłach-Stacji odbędzie się koncert lokalnych zespołów. Nie zabraknie również licytacji, ogniska i specjałów regionalnej kuchni. Na pokładzie pociągu oraz podczas imprez na dawnych stacjach będzie można spotkać wolontariuszy zbierających fundusze na opiekę pediatryczną i pomoc osobom starszym. Organizację pociągu specjalnego zainicjował białostocki sztab WOŚP. Poza Przewozami Regionalnymi dużego wsparcia udzieliły PKP Polskie Linie Kolejowe oraz samorządy gmin Gródek i Michałowo.

 

Po raz kolejny największy polski przewoźnik kolejowy wspólnie z organizacjami społecznymi i samorządami lokalnymi weźmie udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najciekawszą propozycją są pociągi specjalne, które dotrą do malowniczych zakątków Puszczy Knyszyńskiej. Pociąg wyruszy w trasę 10 stycznia, czyli w dniu Finału. Aby wziąć udział w przejażdżce specjalnymi pociągami, nie trzeba kupować biletu - wystarczy przyjść i wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy.

 

 

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów specjalnych znajduje się tutaj: TUTAJ 

Dodatkowo kilkuset wolontariuszy Pokojowego Patrolu w dniu Finału (a także dzień przed i dzień po nim) będzie mogło za darmo podróżować wszystkimi pociągami Przewozów Regionalnych.

 

 

facebook