Dodana: 7 grudzień 2018 20:02

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2018 20:14

Tak. Pomagam! Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje zbiórkę żywności

Już w piątek startuje XV Jubileuszowa Zbiórka Żywności Caritas TAK. POMAGAM! W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 18:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 09:00 – 18:00 Caritas Archidiecezji Białostockiej zorganizuje w zbiórkę żywności w ponad 60 sklepach.

Ilustracja do artykułu Zbiorka_fbCover_1656x932.jpg

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny, osoby samotne i bezdomne, korzystające z pomocy Centrum Pomocy Samarytanin, przygotują świąteczne posiłki.

Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy, z różnych życiowych powodów, znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. W Święta Caritas pragnie dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Przez dwa dni w Białymstoku, Supraślu, Suchowoli, Czarnej Białostockiej, Choroszczy i Sokółce do akcji włączy się 700 wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka Tak. Pomagam! przeprowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, Lidl oraz PSS Społem.

 

facebook