Dodana: 7 grudzień 2017 10:44

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2017 10:44

Przedświąteczna zbiórka żywności "Tak, POMAGAM" - Caritas Archidiecezji Białostockiej

W piątek i sobotę w Białymstoku i wielu innych miejscowościach Podlaskiego (a w sumie w 65 wybranych sklepach sieci PSS Społem, Biedronka, Lidl i Lewiatan) odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Ilustracja do artykułu pomagam.jpg

piątek 8 grudnia 2017 r. w godz. 12.00 - 18.00

sobota 9 grudnia 2017 r.  w godz. 9.00 - 17.00

Gdzie: Białystok, Supraśl, Wasilków, Czarna Białostocka, Zabłudów, Knyszyn, Mońki, Kuźnica, Sokółka, Choroszcz, Krypno (w 65 wybranych sklepach  spożywczych sieci: PSS Społem Białystok, Biedronka, Lewiatan, Lidl).

W zbiórce wezmą udział pracownicy oraz wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. W ramach zbiórki darczyńcy (klienci sklepów) mogą przekazać produkty żywnościowe o długim terminie ważności np. olej, mąkę, kaszę, makaron, kawę, herbatę, słodycze itp.

Zebrana żywność trafi do Centrum Pomocy Samarytanin przy ul. Kolejowej 26a w Białymstoku, gdzie zostanie przekazana w formie paczek świątecznych wszystkim osobom potrzebującym: rodzinom wielodzietnym, osobom samotnie wychowującym dzieci, bezdomnym, chorym i bezrobotnym, a także osobom pracującym, których nie stać na zakup żywności.

Każdorazowo, w ramach przedświątecznej zbiórki żywności, białostockiej Caritas udaje się zebrać od dziesięciu do kilkunastu ton żywności.   

facebook