Dodana: 10 wrzesień 2018 09:25

Zmodyfikowana: 10 wrzesień 2018 09:52

Piknik Organizacji Pozarządowych w Siemiatyczach

W niedzielę, 9 września br. nad zalewem siemiatyckim odbyła się impreza organizowana przez lokalne organizacje pozarządowe. Społecznicy podobnie jak w latach ubiegłych promowali wolontariat i zachęcali mieszkańców do działania w strukturach pozarządowych. W Pikniku Organizacji Pozarządowych w Siemiatyczach wziął udział Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

- Kolejny raz, wspólnie z burmistrzem Piotr Siniakowicz biorę udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Dlaczego  niezwykłym? Bo pokazuje jak można budować relacje między samorządem a organizacjami pozarządowymi i przy tym dać dużo radości wszystkim mieszkańcom - napisał na portalu społecznościowym Maciej Żywno
Wicemarszałek wręczył burmistrzowi podręcznik z modelem współpracy NGO z  samorządem.
- Chciałbym, aby Siemiatycze napisały tam kolejny rozdział, rozdział dobrych praktyk.

Na terenach rekreacyjnych w amfiteatrze nad zalewem w godz. 14.00 - 17.00 obecne były osoby zaangażowane w działalność społeczną, z można było porozmawiać i wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Przygotowano atrakcje dla dzieci i młodzieży. Do organizacji dołączyło ze swoim stoiskiem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Głównym celem wydarzenia jest promocja oraz integracja organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych i innych grup działających na terenie miasta.

Piknik wspierają: Burmistrz Siemiatycz, Siemiatycki Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach.

 

oprac.ak

facebook