Dodana: 21 grudzień 2018 10:14

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2018 10:14

Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego. Konkurs "Kotylion dla Niepodległej"

W czwartek, 20 grudnia 2018 roku, w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbyła się ostatnia w tym roku kalendarzowym sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Jednocześnie trwała sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego. Młodzieżowi radni dokonali podsumowania konkursu fotograficznego “Kotylion dla Niepodległej”.

Ilustracja do artykułu kotylion dla niepodległej-10.jpg

Na galę, podsumowującą konkurs, przybył Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, radni wojewódzcy Stefan Krajewski i Łukasz Siekierko, młodzież z całego regionu oraz uczestnicy konkursu.

Wyróżnienia przyznano w 5 kategoriach. W kategorii Przedszkola nagrodzona została grupa z przedszkola samorządowego w Sawinie (woj. lubelskie). Nie mogli jednak przybyć na Galę, by odebrać nagrodę. Zwycięzcy pozostałych kategorii odebrali nagrody osobiście. Spośród zdjęć nadesłanych w kategorii “Zgłoszenia prywatne”, do głosowania internautów trafiło 8 zdjęć. Największą liczbę głosów uzyskało zdjęcie Bogumiły Wiercińskiej i to ono zostało wyróżnione. W kategorii “Szkół Podstawowych i Gimnazjów” zwycięskim okazało się zdjęcie grupy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej, zgłoszone przez wychowawczynię Iwonę Szymborską. Również ona została wyróżniona przez komisję, ponieważ jej zdjęcie uzyskało drugie miejsce w głosowaniu internautów. W kategorii Szkoły Średnie i Uczelnie Wyższe wygrało zdjęcie wykonane przez Jakuba Kacpra Ganowskiego, ucznia jednego z warszawskich liceów.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło około 60 zgłoszeń.

- Naszym celem były zgłoszenia od mieszkańców województwa, jednak konkurs przeobraził się w ogólnopolski, a nawet wyszliśmy poza granice kraju. Zgłoszenia z Litwy i USA, pokazały nam jak ważny jest naród, jego tożsamość i przynależność. Pomimo podziałów, pomimo odległości i przeszłości, jesteśmy w stanie się zjednoczyć i odpowiednio celebrować nasze historyczne zwycięstwo. – podsumowują organizatorzy konkursu.

(oprac. at)

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook