Dodana: 21 sierpień 2018 12:30

Zmodyfikowana: 21 sierpień 2018 12:32

Dofinansowanie pomysłów w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie”

Do 31 sierpnia młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz samopomocowe mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” realizowanego przez fundację Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej oraz fundację Okno na Wschód.

Ilustracja do artykułu pl.jpg

Jesteś osobą zaangażowaną społecznie i masz pomysł na lokalne wydarzenie? Chciałbyś wraz z przyjaciółmi zrobić coś dla swojego otoczenia, ale nie macie wystarczających środków?

Celem projektu „Podlaskie Lokalnie” jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych. Aby osiągnąć wskazany powyżej cel, realizatorzy udzielą wybranym projektom dofinansowania w wysokości do 5000 zł.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.podlaskielokalnie.pl, tam również będzie można złożyć wniosek poprzez elektroniczny generator. Zachęcamy także do odwiedzenia profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/podlaskielokalnie/.

Konsultacje z osobami zainteresowanymi odbywają się od poniedziałku do piątku w biurze PIRS na ul. Łagodnej 2/2 w Białymstoku w godz. 10-14. Informacje związane z projektem są przekazywane także w formie telefonicznej pod numerem telefonu 607 216 192. W przypadku osób spoza Białegostoku do konsultacji wyznaczeni są animatorzy lokalni, którzy terytorialnie są wskazani na stronie internetowej.

W planach są także kolejne konkursy. Jeszcze w tym roku odbędzie się konkurs na rozwój instytucjonalny, w ramach którego młode organizacje pozarządowe będą mogły uzyskać dotację np. na zakup sprzętu, umeblowanie biura, szkolenie merytoryczne kadr czy sfinansowanie innych działań  potrzebnych do bieżących prac i realizacji celów statutowych.

Łącznie w latach 2018-2019 w ramach projektu Podlaskie Lokalnie przewidzianych jest 5 konkursów, w trakcie których do rozdania jest 650 tysięcy złotych.

Projekt dofinansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.podlaskielokalnie.pl

facebook