Dodana: 4 grudzień 2017 14:13

Zmodyfikowana: 4 grudzień 2017 14:13

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z tej okazji, jak co roku, Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje spotkanie wolontariuszy działających w Szkolnych Kołach Caritas. Uroczystość odbędzie się 5 grudnia 2017 roku (wtorek) w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Białostockiej o godz. 9.00. Od godziny 10.00 Wolontariusze wraz z opiekunami będą świętować w Zespole Szkół przy ul. Kościelnej 3.

Ilustracja do artykułu caritas.png

Każdego roku podczas obchodów Dnia Wolontariusza Caritas zaprasza gościa specjalnego. Z młodzieżą spotkali m.in: Janek Mela – niepełnosprawny polarnik, zdobywca obu biegunów, czy Szymon Hołownia – znany dziennikarz i publicysta, współprowadzący program “Mam talent”. W tym roku gościem specjalnym będzie J. E. Ks. Abp. Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy angażujących się w różnego rodzaju akcje pomocowe, podziękowanie za ich czas, trud i poświęcenie na rzecz dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych, ubogich i bezdomnych. Bez ich zaangażowania i wsparcia Caritas nie mogłaby tak skutecznie działać i docierać z pomocą do tak wielu osób potrzebujących.

Wolontariusze Caritas pomagają przy takich akcjach jak: przedświąteczne zbiórki żywności, „Tornister pełen uśmiechów”, „Studenckie pogotowie lekcyjne”, „Kilometry dobra”, „Wigilia dla potrzekolonie letnie. Są również bezcennym wsparciem w wielu placówkach Caritas oraz parafiach.

Na terenie Archidiecezji Białostockiej istnieje ponad 50 Szkolnych Kół Caritas, w których działa około tysiąca wolontariuszy. Koła wolontariatu pełnią ważną rolę w pracy wychowawczej szkoły. Oprócz SKC działa około 40 Parafialnych Zespół Caritas, w których uczestniczy ponad 250 wolontariuszy.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 1986 roku z inicjatywy ONZ jako wyraz uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie.

Za: Caritas Białystok
(opr.mk)

facebook