Dodana: 9 wrzesień 2014 10:15

Zmodyfikowana: 9 wrzesień 2014 10:15

10 września na Rynku Kościuszki w Białymstoku gramy w Otwarte

10 września od godziny 15:00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku zostanie rozegrana gra o Województwie Podlaskim.

Każda chętna osoba może dołączyć do jednej z dwóch drużyn, które będą zmagać się z mini tabu, szukać wyjścia z labiryntu, stawać przed ogniem pytań oraz wykonywać inne ciekawe zadania. Przy okazji będzie można wymienić się innymi swoją wiedzą na temat atutów naszego najbliższego otoczenia, funkcjonowania lokalnego samorządu, a także poznać ciekawych ludzi i miło spędzić czas.

W pierwszym etapie gry zadaniem dwóch drużyn jest zdobycie w czasie 10 minut jak największej liczby punktów za wykonane zadania. Zdobyte punkty to w rzeczywistości piksele, z których w etapie drugim obie drużyny budują na wielkiej mapie województwa podlaskiego połączenia między miastami. Gra kończy się w momencie zajęcia wszystkich możliwych tras. Każda osoba może spędzić w grze tyle czasu, ile chce.

Na planszy układamy

Gra jest przyjazna osobom w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności, stawia na współpracę, uczy otwartości i wzajemnego polegania na sobie – wyjaśnia Grzegorz Stefaniak ze Stowarzyszenia 9/12 - realizatora gry.

Przy okazji gry mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak realizowana jest Strategia Rozwoju Województwa Podlaskiego do 2020 roku.

Gra ma zachęcić mieszkańców do włączania się w proces realizacji Strategii -tworzony jest specjalny Program, który będzie dotyczył wielokulturowości, transgraniczności i kapitału społecznego.

Do udziału w pracach można zgłaszać się do sekretarza grupy warsztatowej pracującej nad programem P. dr Elizy Szadkowskiej, pod nr. tel. (85) 66 54 103, e-mail: eliza.szadkowska@wrotapodlasia.pl

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Gra jest jednym z działań w ramach projektu pn. PODLASKIE OTWARTE realizowanego przez OWOP we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego z Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.

facebook