Dodana: 29 lipiec 2020 10:45

Zmodyfikowana: 29 lipiec 2020 10:45

Rekrutacja do Młodzieżowej Rady Ekologicznej

Działasz społecznie i masz dużo pomysłów na ratowanie środowiska? Chcesz mieć wpływ na politykę ekologiczną państwa? Już teraz możesz dołączyć do Młodzieżowej Rady Ekologicznej i być jednym z 32 doradców Ministra Środowiska. Zgłoszenia mogą wysyłać osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia.

Ilustracja do artykułu mre.jpg

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska.

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. Projekt pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne co pozwoli na zbudowanie w nich większego poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko, pozwoli na merytoryczne przygotowanie młodzieżowych liderów ekologii, a także działać na poziomach lokalnych w celu budowania świadomości ekologicznej swoich rówieśników. Stworzenie Rady pozwoli Ministerstwu Środowiska poznać opinie i pomysły młodych ludzi przedstawiających swój własny punkt widzenia na bieżące zmiany i sytuacje.

Rada będzie dysponować własnym budżetem przeznaczonym na przyznawanie grantów na młodzieżowe inicjatywy proekologiczne oraz projekty.

Formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie internetowej Młodzieżowej Rady Ekologicznej pod poniższym linkiem: Dołącz do nas 

Wszystkie materiały promocyjne można pobrać ze strony: mre.srodowisko.gov.pl/materialy-promocyjne/

W razie wszelkich pytań organizatorzy są do Państwa dyspozycji pod adresem: mre@srodowisko.gov.pl

źródło/fot.: Ministerstwo Środowiska

oprac. Cezary Rutkowski

facebook