Dodana: 5 marzec 2012 14:29

Zmodyfikowana: 5 marzec 2012 14:29

David Krakauer wystąpi latem w OiFP

Wielka niespodzianka - już w czerwcu David Krakauer zagra z Orkiestrą OiFP podczas festiwalu ZACHOR.

Należy do grona najwybitniejszych współczesnych wykonawców muzyki klezmerskiej. Swą perfekcyjną, wirtuozyjną i wyjątkowo oryginalną grą na klarnecie oczarowuje publiczność na całym świecie. W tym roku gościć będzie także w Polsce . W czerwcu, w ramach V edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej ZACHOR, na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi sam David Krakauer.

David Krakauer gościć będzie w Białymstoku po raz pierwszy. Ta szczególna wizyta amerykańskiego artysty i koncert przed wyczekującą go publicznością, towarzyszyć mają inauguracji V edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej ZACHOR na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Organizator cieszącego się już wieloletnią tradycją Festiwalu – Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael prowadzone przez Lucy Lisowską, wraz z dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej Roberto Skolmowskim, pragną wspólnie uświetnić program przedsięwzięcia występem artysty światowego formatu.

David Krakauer grę na klarnecie doprowadził do mistrzostwa. Już w latach osiemdziesiątych dał się poznać jako niezwykle utalentowany wykonawca muzyki klezmerskiej, kiedy rozpoczął współpracę z zespołem The Klezmatics. Od tego czasu artysta poszukuje nowych form wyrazu i inspiracji.

Odnajduje się doskonale w repertuarze klasycznym, zajmując jednocześnie wyjątkowe miejsce w świecie muzyki klezmerskiej. Jest artystą zakorzenionym w tradycyjnej muzyce ludowej. Zdaniem krytyki światowej, jego twórczość stanowi niezwykle rzadkie połączenie kunsztu i oryginalności. Pasja i talent, którym artysta daje wyraz na swoich koncertach, są za każdym razem zaskakującym i poruszającym doświadczeniem.

David Krakauer współpracuje z zespołami i orkiestrami na całym świecie. Jest stałym gościem najważniejszych międzynarodowych festiwali. Tym razem, na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi wraz z muzykami Orkiestry Symfonicznej OiFP. Prowadzenie muzyczne przedsięwzięcia obejmie pierwszy dyrygent białostockich filharmoników – Jakub Chrenowicz.

Opera i Filharmonia Podlaska wraz z Organizatorami Festiwalu Kultury Żydowskiej ZACHOR będą mieć zaszczyt zaprosić Państwa niebawem na ten wyjątkowy koncert, wyrażając w ten sposób swoje uznanie zarówno dla sztuki Davida Krakauer, jak i dla piękna tradycyjnej muzyki żydowskiej.

Materiały od organizatorów

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook