Dodana: 20 maj 2019 16:01

Zmodyfikowana: 20 maj 2019 16:01

Srebrny dyplom dla Chóru im. Stanisława Moniuszki

Chór imienia Stanisława Moniuszki działający przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku, zdobył Srebrny Dyplom na II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w chórze” w Tykocinie!

Ilustracja do artykułu Chór Moniuszki.JPG

W festiwalu, organizowanym przez Radio Nadzieja, portal WZasięgu.pl oraz „Głos katolicki” w malowniczym Tykocinie, wzięło udział 29 chórów z całej Polski. Nasza grupa występowała w kategorii seniorów i zaprezentowała trzy utwory: „Królowo nasza, prośbę ślę do Ciebie” F. Nowowiejskiego, „To mój Pan” M. Karandy oraz fragment z oratorium „Juda Machabeusz” G.F. Haendla. Interpretacja wykonanych utworów spotkała się z dużym uznaniem profesjonalnego jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Bożenny Sawickiej.

 

Marta Szałkiewicz, dyrygent Chóru im. Moniuszki, nie kryje swojej radości. – To już moja druga nagroda z chórem na ogólnopolskim konkursie, ale ta cieszy szczególnie, bo poziom tegorocznego festiwalu w Tykocinie był niezwykle wysoki. Gratuluję wszystkim laureatom.

 

Chór im. Moniuszki powstał w 1987 roku i od początku swojego istnienia bierze udział w uroczystościach państwowych, kościelnych i okolicznościowych, uświetniając je swoimi występami. Koncertował za granicą m.in. na Ukrainie, Białorusi, Litwie, we Włoszech i Niemczech. Obecnie liczy około 30 osób, a jego dyrygentem i kierownikiem jest Marta Szałkiewicz.

facebook