Dodana: 11 październik 2019 09:24

Zmodyfikowana: 11 październik 2019 09:24

Finał Rockowań już 12 października

Dobiega końca czwarta edycja Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2019” organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. W sobotę, 12 października, o godz. 16.00, w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku odbędzie się finał imprezy.

Gitara elektryczna.

O główną nagrodę, czyli 5000 zł oraz o nagrodę specjalną: koncert live w Polskim Radiu Białystok powalczą zespoły z regionu, które zostały wyłonione w trakcie eliminacji regionalnych i koncertów półfinałowych w Siemiatyczach oraz Zambrowie. Nominowane grupy to: Bifrost, Cathleen, Dots, Stoneleaf, Syndrom i The Boars oraz grupa wyłoniona w głosowaniu internetowym: 3rd Floor. Finalistów oceniać będzie trzyosobowe jury: przedstawiciel WOAK-u, przedstawiciel Radia Białystok, które jest partnerem przeglądu, oraz przedstawiciel zespołu Power of Trinity, gwiazdy wieczoru.

Po części konkursowej na scenie zaprezentuje się zwycięzca poprzedniej edycji Michał Czarnecki (godz. 19.45) , a po nim zagra Power of Trinity (godz. 20.30). Na tę część obowiązują bilety w cenie 30 złotych, dostępne przed koncertami.

Przegląd skierowany jest do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową (w tym: blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae itp.) Celem przeglądu jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki imprezie w całym województwie odbyło się już kilkanaście koncertów dających szansę amatorskim zespołom muzycznym zaistnienia na scenie. Przegląd ma pobudzić środowisko muzyczne, dlatego też koncerty odbyły się w każdym powiecie, tak aby zespół z każdej gminy miał szansę zaprezentować  się na scenie.

Więcej informacji o przeglądzie można znaleźć na stronie WOAKu - link do strony.

facebook