Dodana: 8 lipiec 2019 17:49

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2019 17:49

Gratka dla fanów zdrowej żywności - Targi EkoSmaki Podlasia

Pokazy kulinarne, pokazy wytwarzania kosmetyków naturalnych, bezpłatne degustacje oraz wiele innych atrakcji przewidzieli organizatorzy w programie Targów EkoSmaki Podlasia. Przedsięwzięcie odbędzie się 14 lipca na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

Ilustracja do artykułu ekoSmaki podlasia_A1_gotowy_wersja zmniejszona.jpg

EkoSmaki Podlasia to targi produktów regionalnych i tradycyjnych charakteryzujących się wysoką jakością. Potwierdzeniem tej jakości są certyfikaty, nagrody oraz tytuły zdobyte przez ich producentów w różnych konkursach. Główną ideą targów jest promocja małych, lokalnych producentów, którzy opierają produkcję na surowcach dostępnych w regionie, a swoją działalność prowadzą z poszanowaniem środowiska naturalnego. 

Targi EkoSmaki Podlasia to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w ramach cyklicznego festynu Smaki Podlasia. W programie przewidziano przeróżne atrakcje, w tym m.in. konkurs na Najlepszy sernik, w którym do wygrania jest 1000 zł. Zapisy do udziału w konkursie pod nr tel. 730 538 400.

W ramach targów odbędzie się również seminarium EkoSmaki Podlasia w praktyce, adresowane do producentów, przetwórców rolnych oraz innych podmiotów zaangażowanych w rozwój obszarów wiejskich z województwa podlaskiego. Seminarium dotyczyć będzie m.in. zagadnień związanych z certyfikowaniem produktów.

Targi EkoSmaki Podlasia odbędą się w godzinach 11:00 do 17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie jest współsfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II  Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Link do strony - http://podlaskie.ksow.pl/.

mat. org./oprac. ms

 

 

Więcej informacji na stronie internetowej www.skansen.bialystok.pl

 

Pliki do pobrania

facebook