Dodana: 3 maj 2019 13:18

Zmodyfikowana: 3 maj 2019 13:18

Patti Smith - monodram w Akademii Teatralnej

Spektakl w wykonaniu Moniki Markowskiej, powstał dzięki inicjatywie koła naukowego pod opieką artystyczną prof. dr hab. Marty Rau. Jest oparty na twórczości Patti Smith i nowych tłumaczeniach piosenek jej autorstwa, bądź współautorstwa.

Ilustracja do artykułu PATTIsmith-plakat.jpg

Akcja spektaklu rozgrywa się w dniu kolejnych urodzin artystki, Patti Smith. Będąc u szczytu kariery, postanawia ona odwiedzić swoje dawne mieszkanie. Nie spodziewa się jednak, że miejsce to – wciąż pełne bliskich przedmiotów – zabierze ją w sentymentalną podróż do czasów dorastania. Do czasów, w których jedyne co miała, to wielkie marzenia; kiedy zaryzykowała i odważyła się walczyć o ich spełnienie. Dzięki silnemu przekonaniu, że posiada talent, nie zrażała się porażkami ani brakiem pieniędzy na życie. Do przodu pchała ją wewnętrzna siła, upór, determinacja i wiara w siebie. Nagroda literacka, ogromny sukces albumu muzycznego, uznanie w środowisku artystycznym – na to wszystko Patti Smith z wielką determinacją zapracowała sama, całym swoim życiem.

muzyka: Marcin Rogalski

projekcje: Aleksandra Konarska

opieka artystyczna: prof. dr hab. Marta Rau

przygotowanie wokalne: Marcin Ozga

tłumaczenia: Rafał Liedke, Krzysztof Puławski

czas trwania: 40 min

FB: https://www.facebook.com/PATTI-S-269742730576925/

Bilety można rezerwować telefonicznie (tel. 85 743 54 53)  lub osobiście na portierni Wydziału Sztuki Lalkarskiej przy ul. Sienkiewicza 14

 mat. m.markowska/at

facebook