Dodana: 4 czerwiec 2020 14:11

Zmodyfikowana: 19 październik 2020 15:11

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu ponownie dostępne dla zwiedzających

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu już w maju udostępniło częściowo ekspozycje dla turystów. Na terenie muzeum w czasie trwania epidemii obowiązują nowe zasady. To m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust, ograniczona liczba osób przebywających na terenie kompleksu. Obiektów muzealnych nie zwiedzimy z przewodnikiem. Czynna jest też baza noclegowa - do wyboru apartamenty pałacowe i zabytkowe wiejskie chaty.

Wiatrak i trzy drewniane chaty wiejskie kryte słomą.

Przy zachowaniu wymaganych zasad można już zwiedzać m.in. pawilon maszyn i narzędzi rolniczych, trzy chaty wiejskie, dworek drobnoszlachecki, dwór ziemiański z ekspozycją Muzeum Pisanki i Gabinetem I. Pieńkowskiego, kościół pw. Wszystkich Świętych, ogrody roślin leczniczych i roślin miododajnych, młyn wodny i ciąg spichlerzy (z zewnątrz).

Muzeum Rolnictwa zaprasza też turystów do dłuższego pobytu na terenie kompleksu - Miło nam poinformować, że baza noclegowa jest już dostępna dla turystów – informują pracownicy instytucji. Informacje dotyczące rezerwacji i wolnych terminów można uzyskać pod nr tel. (86) 277 13 28.

 

Więcej informacji o ofercie Muzeum Rolnictwa i o nowych zasadach zwiedzania znajduje się na stronie, link do strony: Muzeum Rolnictwa

 

oprac. Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook