Dodana: 23 wrzesień 2019 13:14

Zmodyfikowana: 23 wrzesień 2019 16:00

Kameralne arcydzieła Łomżyńskich Filharmoników

W czwartek (26 września br.) o godzinie 18:30 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży odbędzie się koncert, który w całości wypełnią kameralne arcydzieła Jana Sebastiana Bacha, Edwarda Griega i Romualda Twardowskiego. Jako solista wystąpi znakomity pianista Edward Wolanin, a Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi dyrygent Ruben Silva.

Plakat przedsięwzięcia - na fioletowym tle białe napisy oraz zdjęcia dwóch mężczyzn, jeden dyrygujący batutą.

Ruben Silva to polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, urodzony w stolicy swojego kraju – La Paz. Laureat oraz najmłodszy finalista III Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, finalista Międzynarodowego Konkursu Radia i Telewizji w Budapeszcie. Występuje gościnnie w prawie wszystkich Filharmoniach w Polsce. Dokonał również wielu nagrań dla radia i telewizji nie tylko w Polsce ale i na świecie. Brał udział w licznych tournée i festiwalach z polskimi zespołami w całej Europie i Japonii.

Edward Wolanin to najmłodszy w historii uczelni student,  który w wieku 15 lat rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Odniósł wiele sukcesów na konkursach krajowych i zagranicznych. W XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie, otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego pianisty, który nie przeszedł do III-go etapu. Jest także zdobywcą II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Palma de Mallorca (1985) oraz I nagrody na III Europejskim Konkursie Chopinowskim w Darmstadt, otrzymując także szereg nagród specjalnych za najlepsze wykonanie etiud, nokturnów, polonezów i mazurków.

W programie koncertu zaplanowano występy fortepianowe f-moll i A-dur Jana Sebastiana Bacha, Suita „Z czasów Holberga” Edwarda Griega oraz „Lituania” Romualda Twardowskiego.

Ceny biletów od 3 zł do 18 zł.

Więcej  informacji o koncercie  znajduje się na stronie łomżyńskiej filharmonii - link do strony TUTAJ  

 

 

źródło: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
oprac.bm

facebook