Dodana: 21 sierpień 2019 09:49

Zmodyfikowana: 21 sierpień 2019 09:50

Jubileuszowy XV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica”

W najbliższą sobotę 24 sierpnia o godzinie 19:00 w Łomżyńskiej Katedrze najpiękniejsze arie i pieśni w wykonaniu czwórki wspaniałych wokalistów otworzą XV jubileuszową edycję festiwalu.

Ilustracja do artykułu 2019-08-24.jpg

W pierwszym dniu festiwalu usłyszymy muzykę Franciszka Schuberta, Georgesa Bizeta, Antonina Dvoraka i Stanisława Moniuszki. A następnego dnia, w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 18:00 w Kościele Sióstr Benedyktynek, popularne przeboje muzyki nie tylko klasycznej, ale również operetkowej i jazzowej – wykona kwartet wyjątkowy, bowiem złożony z samych wiolonczel. Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.

 

W sobotę 24 sierpnia w Łomżyńskiej Katedrze podczas uroczystego koncertu inaugurującego XV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” wystąpią: znana łomżyńskim melomanom Anna Jeremus-Lewandowska, Iwona Wall – laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, Krzysztof Zimny – solista Opery Nova w Bydgoszczy i Teatru Wielkiego w Łodzi, który w ubiegłym roku wystąpił w Łomży u boku wielkiej Grażyny Brodzińskiej oraz Piotr Kowalczyk – solista Teatru Muzycznego w Łodzi.

 

Natomiast 25 sierpnia w Kościele Sióstr Benedyktynek wystąpi zespół wiolonczel CELLISSIMO. Złożony z profesorów, absolwentów i studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pracuje razem od 2016 roku. Występuje w składzie od 3 do 8 wiolonczel w zależności od repertuaru i charakteru koncertu. Zespół  gra utwory klasyczne, jazzowe i rozrywkowe w autorskich opracowaniach członków zespołu. Artyści zawodowo związani są z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, orkiestrami filharmonii opolskiej i koszalińskiej. Spotykają się jako grupa przyjaciół, żeby wspólnie muzykować i spędzać razem czas. Na koncercie w Łomży złożonym z przebojów muzyki klasycznej, operetkowej i jazzowej, wystapi kwartet wiolonczel w składzie: Urszula Marciniec-Mazur, Aldona Markowicz, Katarzyna Trepiak i Radosław Gruba.

 

Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.  

Więcej informacji oraz program całego festiwalu pod linkiem:

http://filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/sacrum-et-musica.html 

 

źródło: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
oprac.ak

facebook