Dodana: 18 sierpień 2019 18:03

Zmodyfikowana: 18 sierpień 2019 18:03

AUKSO po raz dwudziesty na Suwalszczyźnie!

Koncerty, spotkania z ludźmi sztuki i warsztaty składają się na XX jubileuszową edycję Letniej Filharmonii AUKSO Wigry 2019. Rozpoczęła się w piątek (16 sierpnia br.) a trwać będzie do czwartku - 22 sierpnia.

Ilustracja do artykułu kasiamos-fb.jpg

Tradycyjnie Letnia Filharmonia zagości nie tylko w Suwałkach, ale w wielu zakątkach Suwalszczyzny, w tym w gościnnych progach dworu Huta oraz u Andrzeja Strumiłły w Maćkowej Rudzie, przyjaciela festiwalu a także w wyjątkowych wnętrzach wigierskiej świątyni, gdzie w poniedziałek, 19 sierpnia z orkiestrą zagra zdobywca Fryderyka - wiolonczelista Andrzej Bauer.

W Suwalskim Ośrodku Kultury zagości m.in.: Tomasz Konieczny - wszechstronnie utalentowany aktor, reżyser teatralny i znakomity śpiewak wystąpi z orkiestrą AUKSO w majbliższą środę 21 sierpnia w Sali im. A. Wajdy SOK. W programie między innymi „Cztery sonety miłosne” Tadeusza Bairda do słów Wiliama Szekspira oraz pieśni Stanisława Moniuszki. 

Podczas finałowego koncertu, także w Sali im. A. Wajdy w SOK, 22 sierpnia o godzinie 19.00 zobaczymy i usłyszymy Kasię Moś z zespołem, która zaprezentuje nowe kompozycje zapowiadające kolejny album, uzupełnione przebojami z wcześniejszych krążków oraz utworami Krzesimira Dębskiego i pieśniami Stanisława Moniuszki. Artystce będą towarzyszyć muzycy Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Bilety na koncerty festiwalowe w cenie 30/20zł  oraz 40/30 zł już do nabycia w kasie SOK. 
Szczegółowy program w załączniku.
 
fot.- Kasia Moś - official/fb
mat.org/opr.art

Pliki do pobrania

facebook