Dodana: 8 kwiecień 2016 13:29

Zmodyfikowana: 8 kwiecień 2016 13:29

Październik 2016

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Melanii Burzyńskiej pn. „Poezja Życiem Pisana”

Mońki, 1 października 2016

organizator: Moniecki Ośrodek Kultury

miejsce: Moniecki Ośrodek Kultury

tel. 85 716-24-64

e-mail: mok@post.pl

www.kulturamonki.pl

Przegląd jest imprezą ogólnopolską w której biorą udział uczestnicy z całego kraju. Konkurs ma za zadanie pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji. Ukazanie życia na wsi, jej bogactwa kulturowego, przemian zachodzących w „Małych Ojczyznach” oraz przyszłości polskiej wsi. Konfrontacja dorobku amatorskiej twórczości literackiej i próba określenia jej kondycji. Integracja środowisk literackich.

 

Dzień Kultury Chrześcijańskiej

Wysokie Mazowieckie, 2 października 2016

organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 19

tel. 86 275-20-96

e-mail: mokwysmaz@poczta.onet.pl

www.mok.wysokiemazowieckie.pl

Cel: Promocja kultury chrześcijańskiej. W programie: - Msza św. - występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej, - koncerty lokalnych zespołów muzycznych, - występ scholi, chóru Klubu Seniora, - koncert ks. biskupa Antoniego Długosza.

 

VIII Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści”

Białystok, 7-9 października 2016

organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

miejsce: Białystok, WOAK Spodki oraz BOK

tel. 85 740-37-25

e-mail: m.kruszynska@woak.bialystok.pl

www.woak.bialystok.pl/lucja

Festiwal jest okazją do promocji młodych talentów i nowych piosenek z dobrą muzyką i dobrym tekstem. Podczas trzech dni Festiwalu zakwalifikowani uczestnicy - studenci i absolwenci szkół teatralnych, muzycznych i wokalnych - prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej. Poprzez spotkanie młodych wykonawców z publicznością, która ceni i lubi dobrą muzykę, chcemy przypomnieć i od nowa walczyć o wysoką jakość polskiej piosenki oraz przywrócić potrzebę śpiewania o rzeczach ważnych i nieprzemijających.

 

XIII Powiatowy Turniej Szachowy

Szepietowo, 9 października 2016

organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

tel. 86 476-01-02, 86 476-01-03

e-mail: gok@szepietowo.pl

Cel: Promowanie i wyłonienie indywidualnych mistrzów gry w szachy na szczeblu powiatu, bezpośredni kontakt miłośników gry w szachy, wymiana doświadczeń, doskonalenie umiejętności gry. Adresaci: Miłośnicy gry w szachy z terenu powiatu wysokomazowieckiego Program: Rozpropagowanie informacji o turnieju szachowym wśród szkół i ośrodków kultury powiatu wysokomazowieckiego, przeprowadzenie rozgrywek szachowych, podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród zwycięzcom turnieju.

 

Podsumowanie „Konkursu Poetyckiego im. ks. Jerzego Popiełuszki – Zło dobrem zwyciężaj”

Suchowola, 23 października 2016

organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli

tel. 85 712-40-53

e-mail: ok.suchowola@wp.pl

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do miłośników słowa poetyckiego. Przedmiotem konkursu jest twórczość dotycząca osoby ks. Jerzego Popiełuszki oraz poezja ukazująca dobro, piękno i najważniejsze prawdy dotyczące relacji międzyludzkich, oparta na nauczaniu księdza Jerzego. 23 października 2016 r. w Suchowoli nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników III Otwartego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Zło dobrem zwyciężaj oraz wręczenie nagród laureatom. Podczas części artystycznej nagrodzone wiersze zaprezentowane zostaną przez samych laureatów.

 

XVI Powiatowy Konkurs Piosenki

Szepietowo, 23 października 2016

organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

tel. 86 476-01-02, 86 476-01-03

e-mail: gok@szepietowo.pl

Cel: Inspirowanie dzieci i młodzieży do rozwijania własnej twórczości oraz wyłonienie młodych talentów, prezentacja twórców i wykonawców piosenki, wymiana doświadczeń, repertuarów i pomysłów artystycznych, popularyzacja śpiewu, promowanie osób uzdolnionych, ożywienie aktywności muzycznej. Adresaci: dzieci, młodzież i dorośli powiatu wysokomazowieckiego Wykonawcy: Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, młodzież i dzieci z ośrodków kultury powiatu wysokomazowieckiego. Program: Przesłuchania wykonawców XVI Powiatowego Konkursu Piosenki, podsumowanie konkursu, wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród zwycięzcom.

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook