Dodana: 24 lipiec 2019 11:50

Zmodyfikowana: 24 lipiec 2019 12:01

Kalendarz wydarzeń kulturalnych w czerwcu 2019

Najważniejsze wydarzenia i przedsięwzięcia kulturalne oraz społeczne w regionie w czerwcu 2019 r.

Ilustracja do artykułu palinocka-wąsosz.jpg

Kino plenerowe w Hajnówce

Hajnówka, 1 czerwca 2019

organizator - link do strony: Hajnowski Dom Kultury

miejsce: teren przy Hajnowskim Domu Kultury

Jednym z wydarzeń okresu letniego będzie kino plenerowe. Celem tego przedsięwzięcia jest udostępnienie ciekawych filmów szerokiej publiczności. Seanse będą odbywały się w okresie letnim, 1 i 21 czerwca, 6 lipca i 16 sierpnia przy Hajnowskim Domu Kultury, natomiast dwa seanse odbędą się w amfiteatrze miejskim 20 lipca i 24 sierpnia.

 

Dni Lipska 2019

Lipsk, 1 czerwca 2019

organizator- link do strony: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku

miejsce: MGOK w Lipsku, park miejski

Dni Lipska to cykliczna impreza promująca miasto. Pierwszy dzień ma charakter sportowy – odbywają się tego dnia biegi uliczne, turnieje siatkówki, piłki nożnej i tenisa ziemnego. Wieczorem organizowana jest zabawa na świeżym powietrzu. Drugiego dnia na scenie plenerowej prezentują się grupy artystyczne działające na terenie gminy Lipsk i zaproszone zespoły muzyczne. Tego dnia odbywa się także występ gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie zespół Impuls. Imprezie towarzyszy jarmark twórczości ludowej.

 

Ogólnopolski Festiwal Kolorów

Grajewo, 1 czerwca 2019

organizator - link do strony: Grajewskie Centrum Kultury

miejsce: teren przy parku z czołgami, ul. Wojska Polskiego, Grajewo

Festiwal Kolorów to coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków. To muzyka i zabawa na maksa. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim mieszkańcom miasta i okolic w Dniu Dziecka.

 

Rajd Rowerowy „Śladami Naszych Przodków”

Sztabin, 2 czerwca 2019

organizator - link do strony: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Biebrza

miejsce: Jaminy

Rajd rowerowy, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni.

 

POM-PA 2019 – Międzynarodowe Prezentacje Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek

Białystok, 2 czerwca 2019, godz. 9.00

organizator- link do strony: Kuźnia – Stowarzyszenie Działań Twórczych Dzieci i Młodzieży w Białymstoku

miejsce: plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

POM-PA 2019 – Międzynarodowe Prezentacje Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek jest imprezą cykliczną, organizowaną raz w roku, od czternastu lat. Posiada rangę Mistrzostw Regionu Północnowschodniego Polski, z uprawnieniami do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Część Wystawowa (Rynek Kościuszki) – ekspozycja zdjęć dużego formatu, będąca relacją fotograficzną z poprzednich edycji imprezy. Część Promocyjno- Pokazowa: 1 czerwca, plac Piłsudskiego – godzinny koncert promocyjny. Impreza główna będzie miała charakter widowiska plenerowego, otwartego dla widzów. Wystąpią formacje, miniformacje, duety, soliści tańczący z pałeczką mażoretkową, pomponami, flagami.

 

Festyn Integracyjny „Święto Rodziny”

Czyżew, 2 czerwca 2019, godz. 12.00

organizator - link do strony: Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie

miejsce: kościół parafialny w Czyżewie, stadion miejski w Czyżewie

Cel: rozrywka i rekreacja uczestników i publiczności. Adresaci: mieszkańcy gminy Czyżew oraz zaproszeni goście. W programie: zabawy dla dzieci (zabawki rekreacyjne, konkursy artystyczne i sportowe, pokazy), występy artystyczne dzieci i młodzieży z GOK-u oraz zaproszonych grup artystycznych, stoiska handlowe (gastronomia, zabawki), msza święta, uroczyste otwarcie stadionu, prezentacje sportowe szkół gminnych, mecz na otwarcie Stadionu „100-lecie Niepodległości”: Orlęta Czyżew – Jagiellonia Białystok.

 

Jubileusz 70-lecia Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie

Szczuczyn, 5 czerwca 2019, godz. 12.00

organizator - link do strony: Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

miejsce: siedziba Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie

Program: 12:00 – uroczyste otwarcie, powitanie gości, referat dyrektora BCK w Szczuczynie pt. „Rozwój czytelnictwa, działalność biblioteki i instytucji kultury na przestrzeni 70 lat w Szczuczynie i okolicach”, wystąpienie burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego, wręczenie nagród i podziękowań, 13:30 – przerwa kawowa, możliwość obejrzenia wystawy „Rozwój kultury w naszym regionie”, 14:00 – występ kapeli Batareja w muszli koncertowej szczuczyńskiego centrum kultury.

 

Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki”

Białystok, 7 czerwca 2019, godz. 10.00

organizator - link do strony: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

miejsce: WOAK Spodki

Celem konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki” jest budzenie wrodzonego talentu dziecka do kreowania własnego świata poprzez żywe, mówione słowo. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4–6 lat. Każde dziecko recytuje jeden utwór dostosowany do wieku, temperamentu i upodobań. Laureaci wcześniejszych eliminacji na terenie województwa podlaskiego są kwalifikowania na finał w Białymstoku. Konkurs jest imprezą otwartą, a jej zakończenie stanowi Wielki Finałowy Wierszogłosik, w którym dzieci ubiegać się będą o złotą, srebrną i brązową różdżkę Dobrej Wróżki.

 

Gala Finałowa Wilka Roku

Grajewo, 7 czerwca 2019

organizator - link do strony: Grajewskie Centrum Kultury

miejsce: sala widowiskowa GCK, ul. Wojska Polskiego 20

Gala Finałowa Wilka Roku to wydarzenie, podczas którego odbędzie się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Miasta Grajewo (czerwonych statuetek Wilka) za całokształt działalności lub osiągnięcia w 2018 r. Po gali odbędzie się koncert Izabeli Szafrańskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic.

 

XI Augustowskie Motonoce

Augustów, 7 czerwca 2019, godz. 19.30

organizator - link do strony: Wolna Grupa Motocyklowa i Augustowskie Placówki Kultury

miejsce: miasteczko zlotowe przy ulicy Sportowej 1

Piątek, 07.06.19: godz. 19.30 – koncert zespołu The Boars, godz. 21.00 – koncert zespołu Toguslav Brandt, godz. 21.00 – wieczorny rejs statkiem po jeziorach augustowskich, godz. 22.30 – koncert zespołu Breaze. Sobota, 08.06.19, rynek Zygmunta Augusta: od godz. 14.00 – występy zespołów tanecznych, gry i zabawy dla najmłodszych; miasteczko zlotowe (Sportowa), godz. 10.30–14.30 – konkurencje rekreacyjno-sportowe, godz. 15.00–16.00 – obiad, godz. 17.00 – parada motocykli i platformy muzycznej z zespołem i tancerkami ulicami Augustowa na rynek Zygmunta Augusta, powitanie przez burmistrza miasta, koncert, pokaz freestyle motocyklowego, show taneczne; godz. 20.00 – koncert zespołu Jabberwocky (jubileusz 20-lecia zespołu), godz. 21.30 – wybory miss zlotu, godz. 22.30 – koncert zespołu Róże Europy, godz. 00.20 – pokaz laserowy. Niedziela, 09.06.19, godz. 12.30 – indywidualny wyjazd do Studzienicznej, godz. 13.00 – msza święta w Studzienicznej.

 

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nuty przyjaźni” 

Hajnówka, 8 czerwca 2019

organizator - link do strony: Hajnowski Dom Kultury

miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nuty przyjaźni” jest imprezą cykliczną, która odbywa się od wielu lat w Hajnówce, licznie gromadząc młodych wokalistów. Jego celem jest prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą, wzbogacenie repertuaru piosenek dziecięcych i młodzieżowych, promocja osób szczególnie uzdolnionych. W ramach festiwalu prowadzone są warsztaty wokalne przez profesjonalnych muzyków. Laureaci festiwalu otrzymują nagrody oraz pamiątkowe statuetki.

 

Obchody Światowego Dnia Mleka

Grajewo, 8 czerwca 2019

organizator - link do strony: Grajewskie Centrum Kultury

miejsce: teren przy Centrum Tradycji Mleczarstwa Muzeum Mleka, ul. Konstytucji 3 Maja 36

Ideą organizacji tego szczególnego święta jest promocja walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas wydarzenia popularyzowana będzie wiedza o tych produktach, ale też możliwość degustacji. Nadto odbędzie się szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. W głównej roli ulubienica dzieciaków – maskotka Krówka Matylda.

 

Powiatowy Przegląd „Na strachy w tradycji ludowej”

Jaświły, 8 czerwca 2019, godz. 11.00

organizator - link do strony: Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach

miejsce: plac za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jaświłach

Celem organizowania przeglądu jest podtrzymywanie i przekazywanie młodemu pokoleniu regionalnej tradycji ludowej wykonania i stawiania strachów polnych w sadach, ogrodach i na polach, które chronią zasiewy i plony przed ptactwem.

 

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca

Wasilków, 9 czerwca 2019

organizator - link do strony: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

miejsce: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Uczestnikami konkursu są dziecięce i młodzieżowe zespoły pieśni i tańca działające przy szkołach i placówkach kultury, ośrodkach edukacji tanecznej oraz placówkach oświatowo-wychowawczych województwa podlaskiego, prezentujące program artystyczny oparty na folklorze o różnym stopniu opracowania: taneczny, taneczno-wokalny. Prezentacje konkursowe zostaną przeprowadzone w 3 kategoriach wiekowych: dzieci do 13 lat; młodzież od 14 do 19 lat oraz dorośli od 20 do 26 lat.

 

Rocznica deportacji na Syberię mieszkańców Zacisza

Zabłudów, 9 czerwca 2019, godz. 11.00

organizator - link do strony: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie

miejsce: obelisk we wsi Zacisze

Upamiętnienie rocznicy deportacji mieszkańców Białostocczyzny w 1940 roku na Syberię a w szczególności mieszkańców wsi Zacisze. W programie msza św. w kościele w Zabłudowie, przejazd do Zacisza, rozpoczęcie „Hymnem Sybiraków”, okolicznościowe przemówienia, złożenie wieńców, kwiatów, zapalenie zniczy, część artystyczna, tradycyjna grochówka dla uczestników obchodów.

 

Roztańczony Weekend – Prezentacja Zespołów Tanecznych Bielsk Podlaski 2019

Bielsk Podlaski, 9 czerwca 2019

organizator - link do strony: Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

miejsce: Bielski Dom Kultury, ul. Kopernika 3

Na scenie Bielskiego Domu Kultury zaprezentują się zespoły taneczne woj. podlaskiego. Roztańczony Weekend to różne style tańca: nowoczesny, towarzyski, ludowy.

 

XIII Piknik Rodzinny

Hajnówka, 9 czerwca 2019, godz. 14.00

organizator - link do strony: Akcja Katolicka, Hajnowski Dom Kultury

miejsce: Amfiteatr miejski

Piknik Rodzinny jest imprezą, której celem jest integracja rodzin poprzez atrakcyjne, wspólne spędzenie czasu wolnego. Jest jedną z największych i najbardziej przyciągającą publiczność imprezą, która odbywa się w okresie letnim w amfiteatrze. Na scenie prezentują się amatorskie zespoły artystyczne, natomiast na zakończenie występuje zespół muzyczny znany szerokiej publiczności. W parku miejskim na uczestników czekają inne atrakcje: wesołe miasteczko, gry i konkursy, kuchnia polowa, stoiska z wyrobami rzemieślniczymi oraz inne niespodzianki.

 

Wigraszek 2019

Suwałki, 10-13 czerwca 2019

organizator - link do strony: Suwalski Ośrodek Kultury

miejsce: SOK, ul. Jana Pawła II 5

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz osiemnasty na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonają podsumowania swoich dokonań artystycznych, skonfrontują się z adeptami teatru z innych zakątków Polski, a także z innych krajów. W programie festiwalu, oprócz spektakli konkursowych i  towarzyszących, znajdą się również spotkania warsztatowe i animacje artystyczne, które pozwolą połączyć piękno słowa z urodą plenerów  Suwalszczyzny.

 

IX Nadbiebrzański Piknik Integracyjny

Jaświły, 13 czerwca 2019, godz. 12.00

organizator - link do strony: Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach

miejsce: Dolistowo Stare – plaża

Organizując Piknik Integracyjny, mamy na celu potrzebę integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Pragniemy pokazać radość, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi, uwrażliwić na los osób niepełnosprawnych.

 

Powitanie Lata Hajnówka 2019

Hajnówka, 15 czerwca 2019

organizator- link do strony: Hajnowski Dom Kultury

miejsce: amfiteatr miejski

To duża impreza plenerowa rozpoczynającą okres wakacyjny. Zaczyna ją parada ulicami miasta wszystkich zespołów artystycznych działających przy Hajnowskim Domu Kultury, a także zespołów zaproszonych, m.in orkiestry dętej. Barwny korowód przemieszcza się do amfiteatru, gdzie zespoły prezentują swoje programy artystyczne. Koncertowi towarzyszy piknik, który odbywa się w parku miejskim. Kolorowe stoiska, wesołe miasteczko, pokazy gromadzą liczną publiczność. Jest to impreza adresowana do wszystkich mieszkańców miasta. Jej celem jest zaakcentowanie rozpoczynających się wakacji, umożliwienie atrakcyjnego spędzenia czasu, a także prezentacja całorocznej działalności zespołów artystycznych.

 

Piknik z Folklorem

Grajewo, 15 czerwca 2019

organizator - link do strony: Grajewskie Centrum Kultury

miejsce: teren przy klubie Hades, ul. Legionistów 9

Piknik z Folklorem to coroczna impreza, w której główną rolę odgrywają tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie” oraz zaproszeni goście. Piknik ma formułę integracji wielopokoleniowej, uczestniczą w nim nie tylko rodziny tancerzy, ale również mieszkańcy i przedstawiciele władz miasta, organizacji pozarządowych. Jest muzycznie, smacznie i wesoło. Wstęp wolny.

 

Spotkanie z Teatrem

Grajewo, 16 czerwca 2019

organizator - link do strony: Grajewskie Centrum Kultury

miejsce: sala widowiskowa GCK, ul. Wojska Polskiego 20

Spotkanie z Teatrem to okazja do obejrzenia nowych spektakli zespołów teatralnych działających w GCK. To niezwykła teatralna uczta, która dostarcza widzom nowych przeżyć i doświadczeń. Wydarzenie dedykujemy wszystkim miłośnikom żywego słowa. Wstęp wolny.

 

Powitanie Lata – Święto Osiedla Słoneczny Stok, impreza plenerowa (III edycja)

Białystok, 16 czerwca 2019

organizator - link do strony: Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów „Klanza” Oddział Białostocki, Pracownia Działań Kulturalnych

miejsce: amfiteatr przy ul. Upalnej (os. Słoneczny Stok)

Imprezę plenerową Święto Osiedla Słoneczny Stok Pracownia Działań Kulturalnych zorganizuje w tym roku już po raz trzeci. W wydarzeniu wezmą udział również inne placówki i instytucje z osiedla Słoneczny Stok, tworząc własne stoiska i prezentując swoje działania. W programie m.in.: zabawy i tańce integracyjne, stoisko cyrkowe, stoisko rozwijające zmysły, duże gry, stoisko twórcze, kącik malucha, występy i niespodzianki. Impreza skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców osiedla Słoneczny Stok oraz wszystkich białostoczan.

 

VI Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Afisz”

Bielsk Podlaski, 18 czerwca 2019, godz. 10.00

organizator - link do strony: Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

miejsce: Bielski Dom Kultury, ul. Kopernika 3

W Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych udział wezmą zespoły teatralne woj. podlaskiego.

 

Potańcówka 

Bielsk Podlaski, 21 czerwca 2019

organizator - link do strony: Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

miejsce: amfiteatr miejski w Bielsku Podlaskim

Pierwsza Potańcówka organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski. Adresowana jest głównie do młodzieży. Miejscem imprezy będzie park Królowej Heleny przy amfiteatrze miejskim w Bielsku Podlaskim.

 

Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów – Stary Dwór

Narewka, 21 czerwca 2019

organizator - link do strony: Fundacja Marszałkowska i Urząd Gminy Narewka

miejsce: Stary Dwór – zbiornik wodny Siemianówka

Konkurs różnych modeli wodnych samolotów, integracja środowiska modelarzy z Polski i z zagranicy, wymiana doświadczeń. Uczestnicy imprezy: młodzież, osoby dorosłe.

 

Święto 9 PSK oraz Piknik Militarny

Grajewo, 22 czerwca 2019

organizator - link do strony: Grajewskie Centrum Kultury

miejsce: teren przy klubie Hades, ul. Legionistów 9

Coroczne obchody Święta 9 Pułku Strzelców Konnych, oddziału kawalerii stacjonującego w Grajewie w latach 1924–1939, składające się z części oficjalnej z udziałem miejscowej społeczności oraz władz miasta, organizacji pozarządowych, zaproszonych gości, oraz z części plenerowej, czyli Pikniku Militarnego, który odbędzie się na terenach zielonych przy klubie Hades. Podczas wydarzenia odbędzie się wiele przygotowanych atrakcji dla młodszych i starszych. Nie zabraknie gier, zabaw i animacji. Wstęp wolny.

 

Wianki Fest 2019

Kleszczele, 22 czerwca 2019

organizator - link do strony: MOKSiR Kleszczele

miejsce: zalew Repczyce

Impreza na zalewie Repczyce, przywitanie lata, połączone z eventem „Festiwal Kolorów”, muzyką i zabawą.

 

Festyn „Imieniny Jana z Kolna”

Kolno, 22 czerwca 2019, godz. 16.00

organizator - link do strony: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

miejsce: plac przy stadionie miejskim, ul. Wojska Polskiego 40

Występy artystyczne amatorskich zespołów działających przy Kolneńskim Ośrodku Kultury oraz zespołów zawodowych, przeplatane konkursami dla uczestników festynu. Udział licznych wystawców – twórców ludowych.

 

Kupalnoczka 2019

Gródek, 22 czerwca 2019, godz. 17.00

organizator - link do strony: Gminne Centrum Kultury w Gródku, Stowarzyszenie „Załuki nad Supraślą”

miejsce: plac szkolny w Załukach

mat. knyszynska.eu

Uroczystość rozpocznie się przemarszem zespołów pod scenę ze śpiewem tradycyjnej pieśni ludowej Kupalinka. Następnie zaprezentują się zespoły folklorystyczne oraz estradowe z gminy i regionu. Po barwnym korowodzie z obrzędem puszczania wianków na rzece Supraśl wystąpi gwiazda wieczoru. Na zakończenie odbędzie się zabawa pod chmurką. Dla najmłodszych nie zabraknie również atrakcji w postaci dmuchawców oraz innych sprzętów rekreacyjnych.

 

Kupała – zabawa taneczna z zespołem Cover

Sztabin, 22 czerwca 2019, godz. 19.00

organizator - link do strony: Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie, Urząd Gminy Sztabin, OSP Sztabin

miejsce: boisko szkolne przy ul. Sportowej

Zabawa taneczna na powitanie lata z zespołem Cover.

 

Noc Świętojańska w Goniądzu 2019

Goniądz, 22 czerwca 2019, godz. 19.00

organizator - link do strony: Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu

miejsce: plaża miejska przy ul. Demokratycznej w Goniądzu

Plenerowa impreza prezentująca obrzędy związane z Nocą Świętojańską, występy zespołów i zabawa taneczna.

 

XIII Festyn Rodzinny

Brańsk, 23 czerwca 2019, godz. 14.00

organizator - link do strony: dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy i wójt gminy Brańsk

miejsce: Zbiornik wodny Otapy – Kiersnówek

Głównym celem festynu jest kształtowanie w społeczności umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, zacieśnianie więzi międzyludzkich, wspólne przeżywanie uroczystości, integracja ze środowiskiem lokalnym. Adresatami imprezy są mieszkańcy gminy Brańsk oraz mieszkańcy gmin sąsiadujących. Program: msza święta, przemówienie wójta gminy Brańsk, wręczenie podziękowań najlepszym uczniom, finał konkursu „Mam Talent” – występy zespołów.

  

Noc Świętojańska

Augustów, 23 czerwca 2019, godz. 18.00

organizator - link do strony: Augustowskie Placówki Kultury

miejsce: błonia nad rz. Nettą – ul. Rybacka

Koncerty: Kirszenbaum, Otako, strefa zabaw dla dzieci. Wstęp wolny.

 

Noc Świętojańska Wąsosz 2019

Wąsosz, 23 czerwca 2019, godz. 19.00

organizator - link do strony: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu

miejsce: Wąsosz, teren nad rzeką Ostaś

Impreza plenerowa. W programie atrakcje dla dzieci, gry i zabawy animacyjne, występy lokalnych artystów, dzieci i młodzieży, konkurs na wianek świętojański oraz dyskoteka pod gwiazdami.

 

VI Kinogranie – Przegląd Filmów o Tematyce Muzycznej

Augustów, 24 czerwca 2019, godz. 19.00

organizator - link do strony: Augustowskie Placówki Kultury – DKF Kinochłon

miejsce: kino Iskra w Augustowie, ul. 3 Maja 38

W programie pokazy filmowe: „Heavy Trip”, „Bohemian Rapsody” (afterparty z muzyką Quinn), „Rocketman”, koncert zespołu Lao Che oraz piknik filmowy. Szczegółowy program na: www.kinochlon.pl.

 

Koncert „Rock dla Polski”

Bielsk Podlaski, 29 czerwca 2019

organizator - link do strony: Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

miejsce: amfiteatr miejski w Bielsku Podlaskim

Podczas imprezy wystąpią zespoły rockowe.

 

XXVIII Dni Mielnika

Mielnik, 29 czerwca 2019, godz. 17.00

organizator - link do strony: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku

miejsce: stadion w Mielniku przy ul. Zamkowej

Wydarzenie artystyczno-sportowe, podczas którego na scenie wystąpią m.in.: Trzy Gitary, Kuzyn Zenka, Mateusz Ziółko z zespołem. Podczas drugiego dnia będzie można wziąć udział w biegach: dzieci na 500 m i 1000 m, na 5 km oraz 10 km (dycha mielnicka).

 

  1. Festyn Kupalinka Czyże 2019

Czyże, 29 czerwca 2019, godz. 17.00

organizator - link do strony: Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach

miejsce: Leniewo nad zbiornikiem małej retencji

Podstawowym celem zadania jest podtrzymanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości białoruskiej realizowane poprzez organizację Festynu Kupalinka oraz Obrzędu Kupalskiego – imprezy plenerowej promującej spuściznę dorobku kulturowego pokoleń od zamierzchłych czasów do dziś, adresowanej do jak najszerszej grupy odbiorców i uczestników. Impreza ta zostanie wsparta działaniami edukacyjnymi z dziećmi i młodzieżą szkolną w formie warsztatów rękodzielniczych z plecenia wianków kupalskich i konkursu plastycznego. Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Wakacyjne Warsztaty Muzyczne „Czas na Muzykę”

Augustów, 30 czerwca 2019

organizator link do strony: Fundacja Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka”

miejsce: Augustów

Warsztaty organizowane są w formie kolonii z zapewnieniem całodobowej opieki nad uczestnikami. W warsztatach biorą udział dzieci i młodzież uzdolniona muzycznie, która kształci się już artystycznie (uczniowie szkół i ognisk muzycznych, a także pobierający naukę muzyki w postaci innych form kształcenia), oraz ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z muzyką (prowadzone są zajęcia ogólno-muzyczne, instrumentalne, wokalne i taneczne dla początkujących). Osoby z biednych rodzin mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów. Warsztaty prowadzą wybitni pedagodzy szkół i uczelni muzycznych. Uczestnicy korzystając z ich ogromnej wiedzy i doświadczenia, rozwijają swoje umiejętności muzyczne, a ćwicząc na instrumencie lub śpiewając – jednocześnie wypoczywają i integrują się z rówieśnikami także zainteresowanymi muzyką, przyjeżdżającymi na warsztaty z całej Polski, a nawet z zagranicy. W trakcie warsztatów podczas każdego turnusu odbędą się koncerty finałowe otwarte dla publiczności: 06.07.2019 oraz 13.07.2019. Wstęp wolny.

facebook