Dodana: 3 czerwiec 2020 11:22

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2020 13:14

Międzynarodowe spotkanie online partnerów i interesariuszy projektu Next2Met

14 maja br. partnerzy oraz interesariusze projektu Next2Met uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu online: Digitalising the outskirts of metropolitan areas Good practices in Lower Austria zorganizowanym przez Partnera projektu z Dolnej Austrii.

Ilustracja do artykułu Bez nazwy.jpg

Celem spotkania była możliwość zapoznania się z dobrymi praktykami z dziedziny cyfryzacji zastosowanymi w regionie Dolnej Austrii, które stanowiły punkt odniesienia do dalszej dyskusji, wymiany doświadczeń oraz opinii uczestników.

Wydarzenie zgromadziło ponad 40 uczestników z różnych regionów Europy. Pomimo jego internetowego charakteru, było miejscem aktywnej dyskusji na temat potencjalnych ścieżek współpracy, a także możliwości przenoszenia omawianych projektów i wymiany porad na temat podobnych inicjatyw w całej Europie. Odnosząc się do sieci cyfrowych, łączności „Last Mile” i infrastruktury Glass Fibre, wszystkie te działania miały na celu wykorzystanie technologii, jako narzędzia do poprawy fizycznej i wirtualnej łączności, a tym samym rozwoju obszarów peryferyjnych. Wydarzenie to, bardziej niż kiedykolwiek w kontekście COVID-19, pozwoliło wszystkim uczestnikom zastanowić się nad istotną rolą cyfryzacji na obszarach peryferyjnych.

 

Było to już drugie oficjalne międzynarodowe spotkanie (Policy Learning Event) realizowane w ramach projektu Next2Met. Jesienią 2020 r. partner z Barcelony będzie gospodarzem trzeciego spotkania Policy Learning Event w ramach projektu Next2Met.

Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj - link do strony: Projekt partnerski Next2Met

 

Prezentacje "Dobre praktyki z regionu Dolnej Austrii" w załączeniu.

 

oprac. Aneta Kursa
fot. screenshot Delphine Kaczorowski

facebook