Dodana: 22 sierpień 2019 14:55

Zmodyfikowana: 22 sierpień 2019 15:06

Vouchery na WiFi od Komisji Europejskiej

Symboliczne czeki na 15 tys. euro od Anny Modzelewskiej, przedstawicielki Komisji Europejskiej otrzymali w czwartek (22 sierpnia br.) przedstawiciele gmin Augustów, Grajewo i Wasilków na zainstalowanie hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych. Gminy wzięły udział w naborze o dofinansowanie w ramach inicjatywy WiFi4EU.

Ilustracja do artykułu WiFi4UE-007.jpg

Przedstawicielka Komisji odwiedziła dziś trzy gminy z woj. podlaskiego, by osobiście wręczyć ich włodarzom czeki na dostęp do bezprzewodowego internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie. Symboliczne vouchery otrzymali przedstawiciele Augustowa – burmistrz  Mirosław Karolczuk i jego zastępca Filip Chodkiewicz, Grajewa – zastępca burmistrza Maciej Bednarko i Wasilkowa – burmistrz Adrian Łuckiewicz. Jutro czeki otrzymają – samorządowcy z Choroszczy, Nowogrodu i Łomży. 

Aby je zdobyć gminy – za pośrednictwem portalu Komisji Europejskiej www.wifi4eu.eu – ubiegały się o bony o wartości 15 tys. euro. Otrzymane wsparcie ma pokryć koszty zainstalowania hotspotów w miejscach publicznych tam, gdzie nie ma bezpłatnego publicznego dostępu do internetu. W całej Europie przyznano dofinansowanie 6200 gminom. 

W spotkaniach z przedstawicielami gmin udział wzięła również Izabela Łokić, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

blm/red.art

facebook