Dodana: 30 maj 2019 13:37

Zmodyfikowana: 30 maj 2019 20:17

Studencka wizja rozwoju województwa - na najciekawsze prace czekają nagrody

Do 30 czerwca br. studenci podlaskich uczelni mogą zgłaszać swoje prace w ramach konkursu „Moje Województwo. Podlaskie 2030”. Młodzież przedstawi w nich swój pomysł na rozwój regionu. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami. W środę (29.05 br.) w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbył się kolejny wykład zachęcający studentów do udziału w konkursie.

Ilustracja do artykułu moje_wojewodztwo_2030_plakat_a2_300dpi_CMYK_3.jpg

Podczas spotkania dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP Joanna Sarosiek, podobnie jak przed dwoma tygodniami w auli Politechniki Białostockiej, opowiedziała zgromadzonym o zasadach konkursu. Te, jak się okazało, są zarówno dla studentów jak i kadry dydaktycznej WSFiZ dobrze znane. Nauczyciele akademiccy zaprezentowali bowiem wyniki, przeprowadzonej po ogłoszeniu naboru, ankiety, która wskazuje bardzo duże zainteresowanie konkursem. Entuzjazm przejawia się także w innych działaniach uczelni, np. wspólnym zakładaniu przez nauczycieli i studentów grup roboczych dotyczących konkursu.

Zainteresowani od 15 maja mogą zgłaszać autorskie i kreatywne prace dotyczące wizji Podlaskiego w sferach takich jak: konkurencyjna gospodarka, innowacyjność przedsiębiorstw, powiązania krajowe i międzynarodowe regionu, jakość życia mieszkańców, aktywność zawodowa, kapitał społeczny, infrastruktura, czy ochrona środowiska.

Laureatów czekają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. Zwycięzca otrzyma 4 000 zł i możliwość udziału w panelu dyskusyjnym podczas VI edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Drugi najlepszy autor pracy otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2000 zł, a trzeci 1000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego.

facebook