Dodana: 17 grudzień 2019 13:59

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2019 13:59

Staże zawodowe w Suwałkach i Łomży

86 uczniów ze szkół policealnych i sześciu nauczycieli kształcenia zawodowego podszkoli swoje umiejętności podczas praktyk u pracodawców. Na dzisiejszym posiedzeniu (17.12.) Zarząd Województwa Podlaskiego na dwa takie projekty przyznał dofinansowanie sięgające 863 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Zarząd 17.12.jpg

Oba projekty, adresowane do uczniów i nauczycieli, zrealizuje OPTIMA HRS.

Z pierwszego skorzysta 43 uczniów i trzech nauczycieli kształcenia zawodowego z Policealnej Szkoły Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Suwałkach, z kierunków: technik rachunkowości, technik administracji, technik informatyk, technik turystki wiejskiej oraz z Policealnej Szkoły Kosmetyki ŻAK w Suwałkach, z kierunku technik usług kosmetycznych. Uczestnicy projektu odbędą staże zawodowe u pracodawców, które pozwolą im zdobyć nowe kompetencje. Wartość tego projektu wynosi 454,4 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 431,4 tys. zł.

W ramach drugiego projektu w stażach u pracodawców uczestniczyć będzie również 43 uczniów i trzech nauczycieli, tyle że Policealnej Szkoły Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Łomży, z kierunków: technik rachunkowości, technik informatyk, technik usług kosmetycznych, technik turystyki wiejskiej i Policealnej Szkoły Prawno-Administracyjnej ŻAK w Łomży, z kierunku technik administracji. Koszt i dofinansowanie tego projektu są takie same jak w pierwszym przedsięwzięciu.

Oba projekty zostały dofinansowane w ramach konkursu z poddziałania 3.3.1 RPOWP  (kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki). Kolejne projekty z tego naboru są w trakcie oceny, a częściowe rozstrzygnięcie naboru pozwala na sprawne podpisywanie umów na dofinansowanie z beneficjentami i szybszą realizację projektów.

blm

facebook