Dodana: 25 styczeń 2019 14:04

Zmodyfikowana: 25 styczeń 2019 14:13

Śmigaj na staż – sięgnij po praktykę. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego

To tytuł projektu, który zrealizuje powiat zambrowski w Zespole Szkół Technicznych nr 1 w Zambrowie. W piątek, 25 stycznia, została podpisana umowa o dofinansowanie, dzięki której uczniowie podniosą kwalifikacje zawodowe i zwiększą swoje szanse na rynku pracy.

Ilustracja do artykułu zambrów - podpisanie umowy.jpg

W projekcie weźmie udział 50 uczniów z Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia, mieszczących się w ZS nr 1. Młodzież kształcąca się w zawodach: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, a także kucharz i mechanik będzie brać udział w stażach i praktykach zawodowych u przedsiębiorców. To pomoże im w poznaniu prawdziwego środowiska pracy, podniesieniu swoich kwalifikacji i nawiązaniu kontaktów z pracodawcami.

Dzięki współpracy szkoły z firmami zostaną też opracowane programy praktycznej nauki zawodu, które sprawią, że program kształcenia w szkole stanie się bardziej atrakcyjny.

Wartość projektu, który ma trwać od kwietnia do września tego roku to 206,2 tys. zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 195,4 tys. zł.

facebook