Dodana: 3 wrzesień 2019 12:46

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2019 12:46

Ponad milion złotych z RPO na kształcenie zawodowe

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży i ZS nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie utworzą nowe pracownie i zapewnią lepsze warunki kształcenia swoich uczniów. Na te cele Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 1,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ilustracja do artykułu Zarząd 03.09 2048x1365-2.JPG

Podniesienie wiedzy i jakości kształcenia praktycznego oraz lepsze dostosowanie do potrzeb rynku pracy 120 uczniów i 10 nauczycieli – to zamierza zrealizować ZSTiO w Łomży. W ramach projektu zorganizowane zostaną kursy i szkolenia, nadprogramowe staże zawodowe. Dzięki dotacji szkoła zakupi ponadto niezbędne wyposażenie do pracowni dokumentacji technicznej dla zawodu technik budownictwa.

Projekt jest wart 448 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP wynosi 425 tys. zł.

Zespół Szkół nr 2 w Grajewie także nawiąże ścisłą współpracę z pracodawcami w celu rozwoju kompetencji swoich uczniów (96 osób). Uczestnicy projektu kształcą się na kierunkach technik informatyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Wsparcie jest adresowane również do pięciu nauczycieli placówki, którzy poprawią swój warsztat. Wartość tego przedsięwzięcia to 1,1 mln zł, dofinansowanie z RPOWP także nieznacznie przekracza kwotę miliona złotych.

kg

 

facebook