Dodana: 14 luty 2020 09:09

Zmodyfikowana: 14 luty 2020 09:09

Ponad 164 mln euro z Funduszy norweskich i EOG na rzecz środowiska i klimatu

Poprawa jakości powietrza i efektywne wykorzystanie energii w szkołach i przedsiębiorstwach, zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych czy przeciwdziałanie zmianom klimatu – wsparcie na te i szereg innych inicjatyw daje uruchamiany program „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Umowy w sprawie realizacji nowego programu, finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG, podpisali Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, Olav Myklebust oraz Minister Klimatu, Michał Kurtyka.

Ilustracja do artykułu fn.jpg

O wsparcie w ramach Programu będą mogły się ubiegać, w zależności od naboru, m.in. jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, przedsiębiorcy (m.in. przedsiębiorstwa przemysłowe, spółki komunalne, w tym producenci energii i ciepła, czy właściciele małych elektrowni wodnych).

Więcej informacji - link do strony

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło aktualny terminarz naborów wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszy norweskich i EOG - link do strony

Grażyna Szajstek, Departament Rozwoju Regionalnego
red. Anna Augustynowicz

facebook