Dodana: 5 wrzesień 2019 14:49

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2019 17:57

O Strategii rozwoju województwa w Sokółce

W czwartek (5.09.)odbyło się spotkanie poświęcone nowej Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego. Wzięli w nim udział samorządowcy i przedsiębiorcy z terenu powiatu sokólskiego, a także Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i Wiesława Burnos, członek zarządu oraz prof. Henryk Wnorowski, członek rady inwestycyjnej przy marszałku.

Ilustracja do artykułu Spotkanie z przedsiębiorcami Sokółka-6.jpg

Marszałek Artur Kosicki witając gości podkreślił, że region sokólski jest bardzo ważny dla Zarządu Województwa Podlaskiego. Stąd też dyskusja o tym kluczowym dla rozwoju województwa dokumencie musiała odbyć się także tutaj, w Sokółce. Podziękował też Wiesławie Burnos, członkowi zarządu za pomysł na to spotkanie.

- Strategia jest dokumentem ogólnym. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej i bardziej elastycznie projektować różne działania wspierające rozwój regionu - podkreślił marszałek w swoim wystąpieniu.

Sytuację społeczno-gospodarczą województwa podlaskiego, która jest punktem wyjścia do opracowania nowej strategii przedstawiła Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego.

Po prezentacji odbyła się ciekawa dyskusja dotycząca wyzwań związanych z rozwojem Sokólszczyzny. Piotr Rećko, starosta sokólski zwrócił uwagę m.in. na potrzebę realizacji inwestycji związanych z terminalami przeładunkowymi. Zaznaczył też, że niezwykle ważne dla rozwoju są duże inwestycje drogowe, takie jak Via Carpatia i Via Baltica. Z kolei poseł Mieczysław Baszko zwrócił uwagę na atuty powiatu sokólskiego.

Podnoszone były też kwestie związane z nowym programem regionalnym. Samorządowcy chcą m.in. Więcej funduszy na odnawialne źródła energii czy tereny inwestycyjne.

- Stoimy przed nową perspektywą budżetową Unii Europejskiej - powiedział na zakończenie prof. Henryk Wnorowski. - Z pewnością część z tych potrzebnych inwestycji będzie możliwa do realizacji.

is

facebook