Dodana: 26 luty 2019 11:51

Zmodyfikowana: 26 luty 2019 11:51

Dyskusja w ramach projektu GoSmart BSR

Strategia inteligentnych specjalizacji, specjalizacje w układzie transnarodowym oraz ocena pierwszych efektów projektu GoSmart BSR – o tym m.in. dyskutowano podczas ,,Policy Dialogue” (20 lutego br.) w Hanse-Office w Brukseli.

Ilustracja do artykułu GoSmart (1).JPG

W spotkaniu zorganizowanym przez projekt GoSmart BSR wzięli udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, reprezentanci innych projektów europejskich, a także osoby odpowiedzialne za realizację programów unijnych w regionach.

Z województwa podlaskiego w dyskusji panelowej wzięła udział Wioletta Dąbrowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP, odpowiedzialna za wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego w naszym województwie.

Projekt GoSmart BSR realizowany w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego obejmuje działania adresowane do przedsiębiorców działających w obszarze inteligentnych specjalizacji w państwach regionu Morza Bałtyckiego tj. Polski, Finlandii, Danii, Niemiec, Estonii, Litwy i Łotwy. Celem projektu jest rozwijanie strategii inteligentnych specjalizacji (S3) w układzie międzyregionalnym, głównie poprzez wspieranie współpracy instytucji ze sfery przemysłu oraz jednostek badawczych, rozwojowych i administracji.

Liderem i jednocześnie jedynym partnerem naukowym projektu GoSmart BSR jest Politechnika Białostocka.

(kg)

facebook