Dodana: 19 luty 2020 15:38

Zmodyfikowana: 19 luty 2020 15:39

Kolejne umowy w ramach RPOWP podpisane

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie oraz budowa boiska wielofunkcyjnego w Leopoldowie (gm. Miastkowo) - obie inwestycje zrealizowane zostaną z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Umowy o dofinansowanie podpisał z w środę (19.02) wicemarszałek Marek Olbryś, Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo oraz Kazimierz Górski, wójt gminy Miastkowo.

Ilustracja do artykułu Umowy RPO - gm. Mistkowo i Śniadowo-14.jpg

- Dzisiejsza uroczystość podpisania umów to wydarzenie mi bliskie, ponieważ pochodzę z tamtych stron i widzę zaangażowanie tamtejszych władz samorządowych - mówił marszalek Olbryś w rozmowie z Wrotami Podlasia. I zaznaczył: - W jednym przypadku to bardzo potrzebne boisko dla dzieci ze wsi w pobliżu Miastkowa, a drugiej strony długo - bo 40 lat - wyczekiwany remont ośrodka kultury w Śniadowie, który pozwoli na poszerzanie oferty kulturalnej gminy.

Gmina Śniadowo za kwotę niemal 385 tys. zł wyremontuje wnętrza Gminnego Ośrodka Kultury, który jest najważniejszym ośrodkiem odpowiedzialnym za organizację życia kulturalnego.

- Remontu wymagają wszystkie instalacje, ogrzewanie, elektryka, hydraulika, scena, klatka schodowa... Dosłownie wszystko. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki dotacji, będziemy w stanie zmodernizować ten ważny dla mieszkańców gminy budynek - mówił Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo.

Większość środków na ten cel pochodzić będzie z funduszy europejskich – kwota dofinansowania w tym przypadku wyniosła niemal 250 tys. zł.

W Leopoldowie (gm. Miastkowo) z kolei, za niemal 400 tys. zł (prawie 250 tys. dotacji z RPOWP) wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, z wydzielonymi polami do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa oraz piłkę ręczną. - Boisko będzie służyło wszystkim mieszkańcom - dzieciom, młodzieży, dorosłym - podkreślał Kazimierz Górski, wójt gm. Miastkowo.

Anna Augustynowicz

facebook