Dodana: 1 sierpień 2019 12:03

Zmodyfikowana: 1 sierpień 2019 12:03

Kolejne podlaskie firmy wypromują się na targach

Nowe kontakty, wymiana doświadczeń, promowanie produktów i usług – Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał blisko pół miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na promocję pięciu firm z regionu podczas międzynarodowych targów branżowych.

Troje członków zarządu przy stole. Przodem do obiektywu od prawej: marszałek Artur Kosicki oraz jego zastępca Stanisław Derehajło. Tyłem członek Marek Malinowski.

Spółka WearTech Solutions zajmuje się na co dzień elektroniką ubieralną, wspierającą pracę przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem branży retail oraz HoReCa. Firma chce przedstawić produkt na dwóch imprezach targowych o znaczeniu globalnym odbywających się na rynku amerykańskim oraz niemieckim. Działania te mają pomóc w umiędzynarodowieniu produktu i zapewnić wzrost zainteresowania ze strony inwestorów zagranicznych. Projekt, który umożliwi realizację powyższych zadań jest wart 133 tys. zł, z czego dofinansowanie z RPOWP wynosi 99 tys. zł.

Firma TMK Projekt specjalizuje się w produkcji i montażu konstrukcji GRG (odlewy gipsowe zbrojone włóknem szklanym) oraz klasycznych sztukaterii gipsowych. Dzięki wsparciu z RPO zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Mebli Salone del Mobile w Mediolanie. Głównym celem projektu jest promocja produktów firmy – prefabrykatów GRG i nawiązanie kontaktów biznesowych z potencjalnymi klientami. Wartość tego projektu to 144 tys. zł, dotacja z RPOWP 99 tys. zł.

Białostocka Fabryka Okien Adam Władyko weźmie udział w targach „New York Build 2020”. To największa impreza budowlana w Nowym Jorku i regionie trzech stanów. Obecność na wydarzeniu pozwoli firmie wypromować swoje produkty– okna i drzwi. Wartość projektu: 143 tys. zł. Dofinansowanie z RPOWP: 97 tys. zł.

Przedsiębiorstwo TOOLCO zaprezentuje się z kolei na międzynarodowych targach branży opakowaniowej Interpack w niemieckim Dusseldorfie. Podczas wydarzenia firma zamierza pokazać swoje akcesoria opakowaniowe, takie jak: zapinki druciane, zapinki blaszane, odwijacze, napinacze, narożniki plastikowe, zawleczki czy systemy nierdzewnych mocowań. Wartość projektu: 109 tys. zł. Dofinansowanie z RPOWP: 61 tys. zł.

Natomiast Spółka Paulina Łukjaniuk przedstawi swoją ofertę na międzynarodowych targach gastronomii i wyposażenia hoteli Polagra Gastro i Invest Hotel w Poznaniu. Głównym celem jest podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych i zawarcie nowych kontaktów handlowych. Wartość projektu: 87 tys. zł. Dotacja z RPOWP: 50 tys. zł.

Wybrane projekty zostały pozytywnie ocenione w ramach IV rundy naboru konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, poddziałania 1.4.1 – Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa. Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie ostatniej, V rundy konkursowej.

kg

 

facebook