Dodana: 6 sierpień 2019 11:47

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2019 11:55

Gmina Szudziałowo. Nowy ośrodek aktywności lokalnej

Budynek dawnej remizy strażackiej we wsi Zubrzyca Wielka zyska nowe oblicze. Będzie jednocześnie miejscem aktywizacji społeczności lokalnej i siedzibą jednostki ochotniczej straży pożarnej. Zarząd Województwa Podlaskiego na realizację tego zadania przyznał gminie Szudziałowo dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ilustracja do artykułu Zarząd 06.08 (5).jpg

Wiejski Ośrodek Aktywności Lokalnej – tak będzie nazywać się miejsce spotkań o charakterze kulturalno-społecznym mieszkańców wsi Zubrzyca Wielka. Na terenie gminy Szudziałowo będzie to pierwszy tego typu punkt aktywności lokalnej. Przyczyni się do poprawy jakości życia miejscowej społeczności dzięki lepszej organizacji przestrzeni publicznej na cele społeczne, kulturalne i rekreacyjne. Projekt zakłada, że z oferty nowego miejsca skorzysta w ciągu roku nawet 548 osób.

Budynkowi zostaną również przywrócone dawne funkcje. To w nim będzie mieścić się siedziba miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Inwestycja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku. Jest warta 363 tys. zł, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 300 tys. zł.

kg

facebook