Dodana: 7 styczeń 2019 12:07

Zmodyfikowana: 7 styczeń 2019 12:07

Ekologiczne ogrzewanie w Sejnach i energia elektryczna w Zambrowie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sejnach i firma Motozbyt podpisały 3 stycznia umowy z Zarządem Województwa na dofinansowanie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Ilustracja do artykułu zarzad 02.01-01.jpg

Pierwszy projekt dotyczy budowy nowej kotłowni w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej w Sejnach, przy ul. Wojska Polskiego 19A. Zostaną również wymienione kotły na takie opalane biomasą wraz z układem magazynowania i podawania paliwa, odprowadzaniem spalin i odpopielaniem. Wytworzona energia cieplna zostanie wykorzystana do ogrzania zasobów spółdzielni.

Wartość tego projektu wynosi 9,6 mln zł, z tego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokryje 4,7 mln zł.

Z kolei firma  P.H.U.P Motozbyt Sławomir Jurski kupi i zamontuje instalacje (wraz z systemem włączenia do sieci elektroenergetycznej) na dachu budynku przedsiębiorstwa  przy ul. Polowej w Zambrowie. Będą to panele fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe. Wytworzona energia elektryczna zostanie wykorzystana na potrzeby przedsiębiorstwa.

Wartość inwestycji to 282,7 tys. zł, dotacja z RPOWP – 183,9 tys. zł.

facebook