Dodana: 19 luty 2020 15:16

Zmodyfikowana: 19 luty 2020 15:18

Blisko milion złotych na dofinansowanie projektów z PO ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020

Rozwój lokalnych przedsiębiorstw, modernizacja bazy turystycznej, wsparcie dla inicjatyw sportowych – w środę (19.02) w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” w Suwałkach podpisano siedem kolejnych umów o dofinansowanie z Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020. Ich wartość to ponad 967 tys. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Ilustracja do artykułu LGD ryby 02.jpg

Dzięki dofinansowaniu lokalni przedsiębiorcy będą mogli poczynić inwestycje, które podniosą konkurencyjność ich przedsiębiorstw. Chodzi tu m.in. o zakup specjalistycznych urządzeń czy modernizację budynków. Ale nie tylko – wsparcie otrzymały też projekty innego rodzaju – Szelment zmodernizuje system naśnieżania stoków narciarskich, gmina Rajgród wybuduje na Jeziorem Rajgrodzkim przebieralnie, wiaty grillowe i rekreacyjne.

Beneficjenci programu:  

Hubert Falkowski Gospodarstwo Rybackie "FALKO"

Tytuł operacji: „Wzrost konkurencyjności Gospodarstwa Rybackiego FALKO poprzez rozwój dotychczasowych usług sprzedaży i przetwórstwa ryb”.

Kwota dotacji:  186 350,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- Zakup samochodów specjalistycznych - chłodni


Gospodarstwo Rybackie Augustów Smażalnia Ryb Wioletta Skoczko

Tytuł operacji: „Rozwijanie działalności gospodarczej mającej na uwadze świadczenia usług na obszarze akwakultury Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”.

Kwota dotacji:  200 000,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku magazynowego na lokal gastronomiczny - roboty budowlane, instalacje sanitarne i roboty elektryczne


 WOSIR SZELMENT Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Tytuł operacji: „Modernizacja WOSiR Szelment na rzecz rozwoju obszarów”

Kwota dotacji:  99 779,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- Modernizacji systemu naśnieżania stoków narciarskich


 Wiesław Sztukowski

Tytuł operacji: „Podejmowanie działalności gospodarczej Usługi koparko-ładowarką Wiesław Sztukowski”.

Kwota dotacji:  150 150,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- Zakup koparko-ładowarki


Gmina Krasnopol

Tytuł operacji: „Rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej poprzez modernizację plaży gminnej nad jeziorem Długim w Krasnopolu”.

Kwota dotacji:  250 000,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- wymiana pomostów na nowe, pływające oraz modernizację istniejących elementów małej architektury na plaży i uzupełnienie nowymi


Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu

Tytuł operacji: „Bieg Wśród Krasnych Pól” – VI edycja”

Kwota dotacji:  30 345,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- organizacja wydarzenia „Bieg Wśród Krasnych Pól” – VI edycja


Gmina Rajgród

Tytuł operacji: „Utworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Czarna Wieś”

Kwota dotacji:  50 450,00 zł.

Zakres operacji obejmuje:

- utworzenie miejsca rekreacji wypoczynku nad Jeziorem Rajgrodzkim w miejscowości Czarna Wieś poprzez budowę wiaty grillowej, wiaty rekreacyjnej, przebieralni plażowej, osłony kabin WC

 

Suma wszystkich podpisanych umów w ramach IV naboru do dnia 19.02.2020 r. wynosi 1 406 979,00 zł (13 szt.)

 

Podczas środowego spotkania marszałek Stanisław Derehajło ogłosił kolejną edycję konkursu plastycznego poświęconego tematyce unijnej „Kraina jezior i ryb - miejsce jak z bajki". Jest to propozycja dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów położonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Rybackiej "Pojezierze Suwalsko-Augustowskie".

Celem Konkursu jest m.in. ukazanie korzyści płynących z wykorzystania środków unijnych na rzecz poprawienia wizerunku obszarów zależnych od rybactwa , zapoznanie się z tematyką Unii Europejskiej, w tym szczególnie z PO Rybactwo i Morze na lata 2014-2020, skierowanie uwagi młodego pokolenia na zmiany, jakie nastąpiły/nastąpią w miejscach, w których mieszkają oraz ich okolicach, dzięki wykorzystaniu środków unijnych pochodzących z PO Rybactwo i Morze, a także rozwój umiejętności plastycznych, wyobraźni twórczej i kreatywnego myślenia.

 

oprac. Aneta Kursa

 

facebook