Dodana: 22 październik 2019 13:34

Zmodyfikowana: 22 październik 2019 13:34

Bez kolejek w urzędach. Wchodzą e-usługi

Gmina Sejny i powiat sokólski wprowadzą e-usługi dla mieszkańców – decyzję o dofinansowaniu tych projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego podjął we wtorek, 22 października, Zarząd Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Zarząd 22.10 5.jpg

Gmina Sejny otrzyma 1,56 mln zł z RPOWP (wartość 1,84 mln zł) na uruchomienie usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną w Urzędzie Gminy w Sejnach i jednostkach organizacyjnych gminy. Skorzystają z nich wszyscy mieszkańcy gminy. W ramach projektu zostanie kupiony sprzęt, oprogramowanie, a pracownicy przejdą szkolenia informatyczne.

Powiat sokólski wprowadzi e-usługi w Starostwie Powiatowym w Sokółce i jednostkach organizacyjnych starostwa. Kupiony zostanie sprzęt, oprogramowanie, przeprowadzone zostaną szkolenia w zakresie kompetencji cyfrowych. W ramach projektu nastąpi opracowanie zintegrowanej wieloportalowej platformy e-usług, na której zostaną umieszczone e-usługi zintegrowane z e-PUAP-em. Projekt wart jest 2,3 mln zł, dofinansowanie z RPOWP pokryje blisko 2 mln zł.

Samorządy te wzięły udział w konkursie z działania 8.1 (rozwój usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

blm

facebook