Dodana: 17 czerwiec 2015 08:30

Zmodyfikowana: 17 czerwiec 2015 08:30

"Farby w rękę i pod rękę" - nowy mural powstawał podczas lekcji tolerancji

We wtorek, 16.06, od 11.00 przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, podopieczni stowarzyszenia SZANSA i Ośrodka dla Uchodźców pod czujnym okiem pracowników Galerii im. Śledzińskich, ozdabiały ściany budynku przy ul. Armii Krajowej 29. W trakcie malowania Policjanci z Komendy Miejskiej Policji opowiedzieli dzieciom o tolerancji i odmienności.

- Ważne jest, aby od najmłodszych lat pokazywać dzieciom wielokulturowość naszego regionu, miasta – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki – Takie spotkania pozwalają dzieciom i młodzieży nabrać otwartości na inne kultury, narodowości. Jednocześnie pozwalają podczas wspólnej zabawy nawiązać nowe relacje, o które bez impulsu czy to ze Stowarzyszenia, czy z Miasta, czy z Policji byłoby bardzo trudno.

„Farby w rękę i pod rękę” to akcja edukacyjna, która zbliżyła do siebie młodych mieszkańców Białegostoku. Podczas wspólnego malowania dzieci uczyły się tolerancji i akceptacji bez względu na kolor skóry czy pochodzenie

Akcja „Farby w rękę i pod rękę” to  także promocja pozytywnych zachowań społecznych. To wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji, Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok, Galerii im. Śledzińskich, Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie i Dzieciom SZANSA oraz Ośrodka dla Uchodźców Budowlani w Białymstoku.

 

facebook