Dodana: 11 październik 2019 14:28

Zmodyfikowana: 11 październik 2019 14:28

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął nowy rok akademicki

Gaude Mater Polonia rozbrzmiało w murach kolejnej uczelni. Uniwersytet w Białymstoku uroczyście zainaugurował rok akademicki 2019/2020. W ceremonii wziął udział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Inauguracja UWB 13.jpg

 - Kondycja Uniwersytetu w Białymstoku jest bardzo dobra. Uczelnia cieszy się znacznym zainteresowaniem kandydatów, jest lubiana przez pracowników i studentów, a także jest dobrze oceniana przez pracodawców - podkreślał w przemówieniu, prof. Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku. - W dniu inauguracji dziękuje Państwu bardzo serdecznie za troskę o naszą uczelnię, jej dobre imię i rozwój oraz żeby rozpoczynający się rok akademicki spełnił cele i marzenia nas wszystkich - zakończył.

Po wystąpieniach rektora i zaproszonych gości miała miejsce tradycyjna immatrykulacja studentów i doktorantów. Nowi studenci, którzy w rekrutacji osiągnęli najlepszy wynik punktowy, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Bezpośrednio po symbolicznym pasowaniu pierwszorocznych studentów Uniwersytetu w Białymstoku na scenie pojawiło się siedmiu absolwentów, którzy w poprzednim roku zakończyli pierwszy stopień kształcenia wyższego z najlepszymi wynikami na poszczególnych wydziałach. Oni również otrzymali dyplomy, które stały się symbolem ich znakomitych wyników.

Tuż przed rozpoczęciem wykładu inauguracyjnego miała miejsce jeszcze jedna uroczysta chwila. Jego Ekscelencja Jakub, Prawosławny Arcybiskup Białostocki i Gdański otrzymał  medal honorowy Uniwersytetu w Białymstoku. 

Studentom oraz pracownikom Uniwersytetu w Białymstoku towarzyszyli m.in. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sebastian Skuza, doradca Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Waśko,  podlascy  parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz reprezentanci uczelni wyższych z naszego regionu.

bm/ red. is

facebook