Dodana: 25 październik 2010 11:05

Zmodyfikowana: 18 styczeń 2016 13:14

Stypendyści unijni 2010

Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego 19 października 2010 r. przyznano stypendia uczniom szczególnie uzdolnionym w ramach projektu „Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2010” – Poddziałanie 9.1.3 POKL 2007 – 2013.

Jego zadaniem jest wsparcie przede wszystkim młodzieży szczególnie uzdolnionej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w regionie, zwłaszcza w zakresie nauk preferowanych: matematyczno – przyrodniczych oraz uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i zamieszkujących obszary wiejskie. 

Do Urzędu wpłynęło 498 wniosków. Przyznano 180 stypendiów w kwocie 350 zł na okres 12 miesięcy wypłacanych przelewem w jednej transzy pod koniec 2010 r.

Stypendia finansowane są w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w 13,5% z budżetu państwa i w 1,5% z budżetu województwa podlaskiego.

Uroczystą galę otworzył Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański:

- Ogromnie mi miło gościć w gmachu Teatru Dramatycznego tak zacne grono mieszkańców naszego regionu, a w szczególności najzdolniejszą młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Cieszę się bardzo, że udało nam się znaleźć w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzi, środki na wsparcie uzdolnionej młodzieży naszego województwa. Państwo Polskie i Samorząd Województwa Podlaskiego bierze odpowiedzialność  za właściwą jakość kształcenia młodzieży, za wsparcie najzdolniejszej części naszego społeczeństwa. Jestem głęboko przekonany, że te pieniądze pomogą wykształcić przyszłych informatyków, przyszłych budowniczych autostrad, przyszłych inżynierów, ludzi w ręce których będziemy mogli powierzyć przyszłość naszego kraju. Gratuluję wszystkim stypendystom i życzę powodzenia.

Marszałek Jarosław Dworzański oraz członek Zarządu Województwa Podlaskiego odpowiedzialny m.in. za edukację Jacek Piorunek przekazali młodym zdolnym ludziom dokumenty poświadczające uzyskanie stypendium. Jacek Piorunek wręczając stypendia podkreślił, iż inwestycja w młodzież to najlepiej wydane pieniądze z POKL.

Obecna na gali wicekurator oświaty Wiesława Ćwiklińska pogratulowała Zarządowi realizacji tego przedsięwzięcia, a zwracając się do wyróżnionych uczniów powiedziała, że doskonale wpisali się w trwający właśnie, a ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej, rok odkrywania talentów.

Z twarzy świeżo upieczonych stypendystów nie znikał uśmiech, chociaż na scenie byli lekko stremowani. Wszyscy pytani podkreślali zgodnie, że to świetna nagroda za ciężką pracę i mobilizacja na przyszłość.

Tak duża i ważna uroczystość nie mogła się obyć bez oprawy artystycznej. Swój talent zaprezentowali: Sara Al-Shokliya, uczennica VIII LO  w Białymstoku, laureatka tegorocznej Szansy na sukces, która na co dzień śpiewa w goniądzkim zespole „Nadbiebrzańskie Nutki”; Paweł Jasionowski, młody artysta z Zambrowa, lider zespołu Master. Paweł jest tegorocznym absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży. Jedna z piosenek którą zaprezentował będzie brała udział w eliminacjach do Festiwalu Eurowizji. A na zakończenie wystąpili tegoroczni wicemistrzowie Polski oraz brązowi medaliści mistrzostw świata w hip hopie - Białostocka Akademia Tańca SZAŁ.

Fotoreportaż z Gali

Pliki do pobrania

facebook