Dodana: 16 marzec 2017 12:01

Zmodyfikowana: 26 marzec 2021 11:08

Izabela Śliwińska z IV LO w Białymstoku najlepsza w IV edycji Olimpiady Solidarności w województwie

Drugi etap ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii odbył się 15 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, który pełni funkcję partnera organizacyjnego Olimpiady.

Ilustracja do artykułu 20170315_124338.jpg

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Izabela Śliwińska z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku z 46 uzyskanymi punktami (na 57 możliwych),

II miejsce – Jan Szmurło z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku z wynikiem 44 punktów w teście głównym oraz 17 punktami zdobytymi
w dogrywce,

III miejsce – Przemysław Susoł z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu z wynikiem 44 punktów uzyskanych w teście głównym oraz 15 punktami zdobytymi w dogrywce.

Nasza "wojewódzka trójka" stworzy jedną drużynę i w czerwcu będzie walczyć o główną wygraną we Wrocławiu.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii jest ogólnopolskim konkursem historycznym adresowanym do uczniów klas drugich szkół  ponadgimnazjalnych i trzecich klas technikum. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.

W części finałowej zmierzy się 16 trzyosobowych zespołów. Dwa miesiące przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zaproszone zostaną na wizytę studyjną i integracyjną
do Gdańska – Miasta Wolności i Solidarności. Finał IV edycji konkursu, której ambasadorem jest Zespół Coma, odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2017 r. we Wrocławiu.

Nagrodami za I miejsce w ogólnopolskim finale będą:

  1. Promesa indeksu na studia;
  2. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
  3. Stypendia naukowe.

Nagrodami za II i III miejsce w ogólnopolskim finale będą:

  1. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
  2. Stypendia naukowe.

Szkoły, których uczniowie będą laureatami I miejsca w konkursie, zostaną uhonorowane specjalnie ufundowaną na ten cel statuetką z brązu (nawiązującą do terenu Stoczni Gdańskiej) wraz z dyplomem, natomiast nauczyciele prowadzący uczniów ze zwycięskich trzech drużyn otrzymają nagrody pieniężne oraz bony na publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Informacji dotyczących etapu wojewódzkiego Olimpiady udziela:
Jolanta Miczejko - koordynator wojewódzki Olimpiady Solidarności  |  85 66 54 641
jolanta.miczejko@wrotapodlasia.pl

Szczegółowych informacji udziela:
Patrycja Marczuk | 58 308 43 28
kontakt@olimpiadasolidarnosci.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook