Dodana: 8 styczeń 2019 13:29

Zmodyfikowana: 8 styczeń 2019 13:29

UwB będzie gospodarzem najbliższego zjazdu Forum Uniwersytetów Polskich

Członkowie Forum Uniwersytetów Polskich spotkają się w styczniu na Uniwersytecie w Białymstoku Organizatorem zjazdu jest Parlament Studencki największej podlaskiej uczelni. Tematem dyskusji będzie m.in. reforma szkolnictwa wyższego i rola studentów w procesie wdrażania ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Ilustracja do artykułu OK_DSC01996_male.jpg

Forum Uniwersytetów Polskich jest autonomicznym porozumieniem samorządów studenckich uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Stanowi komisję branżową Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Zjazdy FUniP odbywają się zwykle kilka razy w roku, a o przywilej ich organizacji rywalizują samorządy studenckie różnych uczelni. Oferta Parlamentu Studenckiego UwB okazała się ciekawsza niż konkurencyjna propozycja Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Studenckie obrady odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2019 r., w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Weźmie w nich udział ok. 100 żaków z całej Polski. Gościem spotkania będzie m.in. przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Dominik Leżański.

 

Najważniejszym punktem zjazdu będzie wybór nowych władz Forum Uniwersytetów Polskich. W programie dwudniowych obrad będzie też miejsce na analizy i dyskusje dotyczące zmian, jakie wprowadziła tzw. Konstytucja dla Nauki. Chodzi m.in. o przepisy dotyczące regulaminów studiów, zmiany w programach kształcenia czy udział studentów w organach kolegialnych uczelni.

Harmonogram

 

Sobota 11.01.2018 r.  

godz. 10.00 - 12.00: szkolenie - Temat: Budowanie marki osobistej i organizacji,


godz. 12.00 - 14.00: debata - Temat: O proponowanych przepisach w nowych statuach
i regulaminach studiów,

 

15.00: Posiedzenie sprawozdawczo-wyborcze.

 

Wydarzenie jest objete honorowym patronatem Prezydent Miasta Białegostoku.


 

źródło: Uniwersytet w Białymstoku 

 

facebook