Dodana: 7 sierpień 2019 10:15

Zmodyfikowana: 7 sierpień 2019 10:15

Uwaga! Są jeszcze miejsca na Uniwersytecie w Białymstoku

Od 13 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytet w Białymstoku. Wolne miejsca są zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich.

Budynek rektoratu UwB, szklana fasada, wejście z wysuniętym daszkiem z napisem Uniwersytet w Białymstoku

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia będą mogli się rejestrować na 13 kierunków. To biologia, chemia, ekobiznes, ochrona środowiska, fizyka, informatyka i ekonometria, matematyka, historia, studia wschodnie, filozofia i etyka, kulturoznawstwo, filologia polska oraz filologia. Na tym ostatnim do wyboru są jeszcze 4 moduły specjalizacyjne: filologia francuska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego), język francuski stosowany, z hiszpańskim, filologia rosyjska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka rosyjskiego oraz filologia rosyjska (dla kandydatów ze znajomością języka rosyjskiego). Na większości z tych kierunków wolnych jest od kilku do kilkunastu miejsc.

 Wolne miejsca są także na studiach stacjonarnych drugiego stopnia. Do wyboru będzie 9 kierunków: chemia kryminalistyczna i sądowa, matematyka, fizyka, historia, socjologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, filologia polska oraz filologia (moduł filologia rosyjska – przekładoznawstwo). Zapisy w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) rozpoczną się 13 sierpnia i potrwają do 12 września.

 Cały czas trwa rekrutacja na studia niestacjonarne na UwB. Kandydaci mogą rejestrować się na jeden z 6 kierunków (administrację, bezpieczeństwo i prawo, ekonomię, kryminologię, pedagogikę oraz prawo). Nabór na studia niestacjonarne także zakończy się 12 września.

 W sumie w roku akademickim 2019/2020 największa podlaska uczelnia przygotowała blisko 3400 miejsc na 32 kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Szczegółowy harmonogram rekrutacji uzupełniającej można znaleźć pod adresem http://uwb.edu.pl/rekrutacja-uzupelniajaca.

mat. UwB/red.art

 

facebook