Dodana: 15 listopad 2019 12:29

Zmodyfikowana: 15 listopad 2019 12:29

Ruszyło Centrum Kompetencji Politechniki Białostockiej

Wykładem „Lider w akcji” zainaugurowało wczoraj (14 listopada) działalność Centrum Kompetencji Politechniki Białostockiej. To nowa jednostka organizacyjna w strukturach Politechniki Białostockiej powołana, by kształtować kulturę organizacji uczącej się na uczelni.

Ilustracja do artykułu Inauguracja_działalności_Centrum_Kompetencji_PB_2019.jpg

Będzie to możliwe dzięki dokładnej analizie potrzeb pracowników, studentów i doktorantów oraz przedstawicieli organizacji i firm współpracujących z uczelnią. Następnie zostaną przygotowane propozycje szkoleniowe, stanowiące uzupełnienie podstawowej oferty edukacyjnej uczelni. Zadaniem Centrum Kompetencji PB jest także pozyskiwanie środków na realizację działalności szkoleniowej i edukacyjnej, a  w efekcie - rozwój kompetencji osób korzystających ze szkoleń Centrum.

Podczas inauguracji rektor Lech Dzienis podkreślał, że powołanie jednostki i stworzenie systemu rozwijania kompetencji pracowników, to odpowiedź na rosnące potrzeby zgłaszane do uczelni. Cieszę się, że znalazłem osobę, która podjęła się wyzwania stworzenia Centrum Kompetencji - mówił przedstawiając szefa jednostki - prorektor ds. rozwoju PB dr hab. inż. Joannę Ejdys, prof. PB. Chcemy, aby Centrum Kompetencji funkcjonowało w strukturach Politechniki i aby przyjeżdżały do nas ciekawe osoby, które mają coś inspirującego do powiedzenia. W tym kontekście tytuł wykładu inauguracyjnego "Lider w akcji" nie jest przypadkowy. Każdy z was powinien być liderem w tym, co robi - podkreślał prof. Lech Dzienis.

Prof. Joanna Ejdys zaprosiła do zapoznania się ze stroną internetową Centrum Kompetencji PB. Znajduje się na niej najnowsza oferta uczelni w zakresie kursów i szkoleń. Ponadto będziemy też promować studia podyplomowe oferowane przez Politechnikę Białostocką. Zachęcam też do korzystania z nowej usługi umieszczonej na stronie Centrum, to opcja: "zgłoś zapotrzebowanie na szkolenie" - tłumaczyła prof. Ejdys.

Aktualnie na stronie Centrum Kompetencji Politechniki Białostockiej dostępne są kursy maturalne dla uczniów najstarszych klas szkół średnich. Nowością są kursy przygotowujące do matury z informatyki i rysunku.

Każdy z uczestników czwartkowej uroczystości otrzymał przy wejściu kartę wielkości wizytówki. Zachęcam Was, aby każdy napisał swoje cele. Taką karteczkę można nosić przy sobie, np. w etui telefonu. Ważne, by mieć je blisko siebie i stale o nich pamiętać - mówiła prof. Ejdys.

Biznesowo-inspiracyjny wykład trenera przywództwa i himalaisty Piotra Cieszewskiego zapoczątkował serię wystąpień motywacyjnych organizowanych przez Centrum Kompetencji PB. Do końca roku akademickiego przewidziane są jeszcze trzy takie prezentacje.

Źródło: Rzecznik Prasowy PB, oprac. ms

 

 

 

facebook