Dodana: 16 październik 2019 13:15

Zmodyfikowana: 16 październik 2019 13:15

Rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Już w najbliższy czwartek (17.10.) rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na interaktywnych zajęciach najmłodsi "studenci" uczą się, m.in. podstaw programowania, robotyki, konstruowania, projektowania przestrzeni miejskiej, a także odkrywają tajniki dziennikarstwa radiowego. Poznają przy tym Politechnikę Białostocką i przekonują się, że nauka może być pasjonująca, a już z pewnością nie jest nudna.

Ilustracja do artykułu PUD indeks.jpg

Program uzupełniają zajęcia organizowane przez partnerów projektu. W tym roku akademickim będą to: Narodowy Bank Polski, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Galeria im. Sleńdzińskich i Muzeum Wojska w Białymstoku. W sumie organizatorzy zaplanowali 15 spotkań z nauką i sztuką.

W Białymstoku Uniwersytet działa od 11 lat i cieszy się ogromną popularnością - nabór kończy się w ciągu kilku minut. Rekrutacja do Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzona jest drogą elektroniczną w godzinach 10:00-10:30. W tym czasie należy wysłać na adres pbbud@pb.edu.pl wcześniej pobrany i wypełniony formularz. Zasady rekrutacji oraz formularz można znaleźć tutaj - link do strony. W roku akademickim 2019/2020 dla uczestników zaplanowano 50 miejsc.

W Augustowie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach i Sokółce rekrutację prowadzić będą lokalni organizatorzy - czyli samorządy. Rodzice przyszłych "studentów" powinni złożyć wypełnione formularze w sekretariatach szkół, do których uczęszczają ich dzieci, zaś burmistrzowie powołają specjalne komisje rekrutacyjne.

Dotychczas PUD ukończyło 1270 małych żaków. W tegorocznej edycji, we współpracy z samorządami, przygotowaliśmy łącznie 340 miejsc. Pierwsze zajęcia, wręczenie indeksów i wykład inauguracyjny - 23 listopada.

UwB/oprac.aa

facebook