Dodana: 2 wrzesień 2019 16:40

Zmodyfikowana: 2 wrzesień 2019 18:31

Rozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim

Pierwszy dzwonek rozbrzmiał dziś (2 września br.) w podlaskich szkołach inaugurując rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Szkolne korytarze na powrót wypełnił harmider wypoczętych uczniów. W inauguracji nowego roku szkolnego połączonego z otwarciem nowoczesnej hali sportowej, młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim, towarzyszył członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Ilustracja do artykułu Inauguracja roku w Bielsku-41.jpg

W murach bielskiego liceum, tak szacownych gości, jak i nauczycieli oraz uczniów, powitała dyrektor Marzena Pogorzelska-Ciołek, podkreślając, że przyszło im się spotkać w szkole szczególnej, która w ubiegłym roku obchodziła stulecie istnienia.

Uznanie dla jej osiągnięć i tradycji wyraził  marszałek Artur Kosicki.

- „Gronu Pedagogicznemu życzymy, aby uznanie w oczach uczniów dawało mu poczucie zawodowego spełnienia. Uczniom natomiast - niegasnącego zapału w zdobywaniu wiedzy i twórczej kontynuacji szlachetnego dziedzictwa Szkoły” – pisał w liście odczytanym przez Marka Malinowskiego.

2 września to dla bielskiej szkoły dzień podwójnie wyjątkowy. Inauguracja nowego roku szkolnego zbiegła się bowiem z uroczystym otwarciem nowoczesnej hali sportowej. Takiego obiektu lokalnej społeczności brakowało.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy hali  - mówiła Marzena Pogorzelska-Ciołek. ­ –  Nie można było wymarzyć sobie lepszego prezentu na stulecie szkoły, jak ten właśnie obiekt.

– Od wychowania i wykształcenia młodzieży zależy przyszłość naszego kraju. To nie truizm,  to fakt – mówił starosta bielski Sławomir Snarski, podkreślając wagę stworzenia młodzieży odpowiednich warunków kształcenia.

Starosta dziękował przedstawicielowi Ministerstwa Sportu i Turystyki za dotację na budowę hali, a także władzom samorządowym miasta i gminy Bielsk Podlaski, za współuczestniczenie w sfinansowaniu jej budowy, podkreślając istotę efektów tego partnerstwa na rzecz bielskiej młodzieży.

Marek Malinowski przekazując na ręce dyrektor Pogorzelskiej-Ciołek pamiątkowy grawerton pogratulował zarówno jej, jak i lokalnym władzom samorządowym udanego przedsięwzięcia.

­– O tej inwestycji mówiło się od lat, cieszę się, że udało się ją zrealizować – podkreślił zapewniając, w imieniu zarządu województwa, o otwartości na współpracę na rzecz miasta i powiatu bielskiego.

– Przed nami ponad 4 lata kadencji, myślę, że w tym czasie uda nam się zrobić wiele dobrego  – dodał.

W inauguracji roku szkolnego i uroczystym otwarciu hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Podlaskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych różnego szczebla, służb mundurowych, harcerstwa, lokalnych instytucji, firm i stowarzyszeń.   

ms

facebook